Dziecko Jakie okulary dla dziecka?

Jakie okulary dla dziecka?

-

Zanim zdecydujemy się na zakup okularów dla dziecka, należy udać się z nim do okulisty. Specjalista zdiagnozuje dziecko oraz zaleci leczenie. Czasami zdarza się, iż potrzebne będą nie tylko okulary, ale również zajęcia korekcyjne, w celu wyrównania zaburzeń. Gdy lekarz zaleci okulary, zadaniem rodzica będzie odpowiednie dopasowanie oprawy do owalu twarzy dziecka.

Dziecko powinno czuć się w okularach swobodnie, nie mogą uciskać jego twarzy oraz ocierać za uszami. Nie powinny być też zbyt luźne, aby nie spadały dziecku z twarzy. Oprawki powinny być nie za wąskie, dziecko musi przez nie dobrze widzieć, nie mogą ucinać mu obrazu. To bardzo istotne, aby dziecko widziało przez nie prawidłowo. Dziecko powinno czuć się w okularach swobodnie oraz nie mieć ograniczonego pola widzenia. Okulary powinny się dziecku podobać, żeby chętnie je nosiło, dlatego tak ważne jest, aby samo je wybrało. W celu odpowiedniego doboru okularów dla dziecka warto poradzić się okulisty, poprosić o wskazówki na co powinniśmy zwrócić uwagę oraz czym się kierować przy wyborze okularów dla dziecka.

Aby wybrać odpowiednie okulary dla dziecka, niezbędna będzie w tym celu przede wszystkim diagnoza lekarska, jak również porada czym się należy kierować przy zakupie okularów dla dziecka. Podczas zakupu powinno nam towarzyszyć dziecko, gdyż okulary należy przymierzyć przez podjęciem decyzji o ich nabyciu. Powinny być odpowiednio dostosowane do kształtu twarzy dziecka, nie mogą uciskać, ograniczać pola widzenia malucha, a przede wszystkim muszą się podobać ich właścicielowi, aby chętnie je nosił.

Ile lat i jaką wadę wzrok ma Wasze dziecko? Orientowaliście się już w cenach okularów? Dajcie znać.

Sabina Maćkowicz

Sabina Maćkowicz - pedagog. Abolwentka Uniwersytetu Pedagogcznego w Krakowie. Od kilku lat pracuje z dziećmi, zaczynała jako opiekunka, poźniej wolontariuszka (m.in: w stowarzyszeniu Dać szansę). Doświadczenie zdobywała również w Dziennym Ośrodku Socjoterapii oraz Akademii Młodzieży.

 

Nasz specjalista o sobie:

Uwielbiam dzieci – ich spontaniczność i energię, a zarazem delikatność i kruchość. Od najmłodszych lat angażowałam się w różnego rodzaju akcje charytatywne i wolontaryjne. Pomagałam dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi. Etap ten był niezwykle trudnym doświadczeniem w moim życiu, ale także bardzo dużo mnie nauczył. Swój zawód wiążę głównie z wychowaniem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To wspaniałe uczucie patrzeć, jak dziecko się rozwija i móc mu w tym pomagać ...Mieć w tym swój maleńki udział...

Mam wiele innych zainteresowań, które są dla mnie odskocznią od codzienności. W wolnych chwilach chętnie czytam. Literatura to jedna z moich pasji . Lubię także aktywny wypoczynek – wyjazdy i spacery po górach, a w zimie jazdę na snowboardzie.  Podróże i odkrywanie nowych miejsc, to coś co mnie bardzo uszczęśliwia – jest to niewątpliwie część mojego życia.

Od dziecka moim zamiłowaniem było pisanie – stąd wybór studiów dziennikarskich.  Pisząc mogę łączyć swoją wiedzę z umiejętnościami, co daje mi poczucie ogromnej samorealizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zazdrosny chłopak – co zrobić?

Zazdrość jest uczuciem wszechobecnym w każdym związku. Jedni uważają, że jest ona potrzebna między dwojgiem kochających się ludzi, aby oboje czuli, że wzajemnie im na sobie zależy i aby nieustannie starali się o swoje zainteresowanie. Jednak wielu słusznie uważa, że tam gdzie w związku jest zazdrość, tam nie ma mowy o prawdziwym, szczerym, otwartym i pełnym zaufania uczuciu. Jest ona przecież jego zaprzeczeniem. Brak zaufania, w efekcie którego dochodzi do aktów zazdrości, świadczy o tym, że ludzie nie czują się w związku komfortowo i bezpiecznie.

Choroba Parkinsona – leczenie, rehabilitacja

Leczenie choroby Parkinsona związane jest ściśle z przyczyną tej choroby. U pacjentów, którzy na nią cierpią, dochodzi do zanikania komórek dopaminergicznych w obrębie istoty czarnej w mózgu. Taka sytuacja doprowadza do tego, że u pacjentów pojawiają się typowe objawy. Należą do nich: sztywność mięśni i ich wzmożone napięcie, wykonywanie niewielkiej ilości ruchów, drżenia, zaburzenia chodu i mowy.

Zobacz też

Co warto zobaczyć w Beskidzie Żywieckim?

Beskid Żywiecki to region, który może wydać się interesujący szczególnie dla osób lubiących spacery po górach. Szlaków jest dużo i są dobrze oznakowane. Jednak należy pamiętać, aby właściwie się przygotować do takiej wyprawy. Również narciarze nie powinni być rozczarowani. W Beskidzie Śląskim mamy klika, dobrych ośrodków narciarskich. Znajdują się one, m. in. w Zawoi, Korbielowie oraz Zwardoniu.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: