Edukacja Wady i zalety nauki języka w szkole językowej

Wady i zalety nauki języka w szkole językowej

-

Poniżej podaje kilka wad i zalet, jeśli chodzi o uczęszczanie do szkół językowych. Zacznijmy od tych drugich:

1. Wykwalifikowana kadra. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, – lektorów lub native speakerów. Mających odpowiednie przygotowanie metodyczne.

2. Dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych np. do materiałów multimedialnych.

3. Niektóre szkoły oferują nam możliwość praktykowania języka podczas dodatkowych zajęć lub różnorakich spotkań – np. klubów konwersacyjnych.

4. Uczęszczając do szkoły językowej, będziesz miał dostęp do czytelni lub biblioteki, w której znajdziesz niezbędne materiały do nauki.

5. Klasy są przestronne, przeważnie wyposażone w nowoczesny sprzęt.

6. Podczas zajęć poznasz nowych ludzi, którzy tak jak Ty, chcą się uczyć języka.

7. Obecność kolegów, jak i oceny wystawiane przez lektora działają motywująco. Sama świadomość, że płacisz za zajęcia sprawia, że bardziej przykładasz się do nauki

Ale…

1. Nie wszystkie szkoły językowe należą do tych najlepszych. Niektóre oferują nam gruszki na wierzbie (język angielski w 3 tygodnie!), niewiele mające wspólnego z rzeczywistością

2. Cena za zajęcia może być wygórowana. Z kolei jeśli jest zbyt niska, może wzbudzić podejrzenia.

3. Musisz się tak zorganizować, aby zawsze przyjść na zajęcia na określoną odgórnie godzinę. Nikt nie będzie na Ciebie czekał i słuchał Twoich wymówek, nawet jeśli stałeś/aś w korku. Z kolei jeśli się rozchorujesz i nie będziesz w stanie przyjść na lekcje, pamiętaj, że prawdopodobnie i tak będziesz zmuszony/a zapłacić, nawet za niewykorzystana godzinę.

4. Na niektórych ludzi praca w grupie działa stresująco. Wstydzą się publicznie wypowiadać czy prezentować różne przemówienia, bo uważają, że ich akcent jest „jeszcze nie ten” czy wymowa dalece odbiega od ideału. Jeśli za każdym razem zajęcia w szkole okażą się dla Ciebie stresem, może lepiej będzie zapisać się na lekcje prywatne.

Czy warto uczyć się języka w szkole językowej? Czy jest to bardziej efektywne? Jak myślicie? Dajcie znać w komentarzu.

1 KOMENTARZ

  1. Sam wybrałem samodzielną naukę. Sam się zdziwiłem, że dzięki niektórym kursom mogę uczyć się przez komórkę, albo jak jadę samochodem. Mi naprawdę odpowiada to o wiele bardziej niż miałbym uczyć się w klasie :P. Teraz akurat korzystam z kursu metodą Emila Kresa i jest ok 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kleptomania – informacje

Jak donoszą statystyki ponad 10% społeczeństwa dokonało kradzieży przynajmniej raz w życiu. Chwila słabości, zapomnienie, zdarzają się przecież każdemu. Czym jest kleptomania?

Muffinki bananowe – przepis

Doskonałym urozmaiceniem słodkich i podawanych najczęściej z czekoladą muffinek, czyli tradycyjnych angielskich babeczek śniadaniowych są świeże owoce. Dzięki nim muffinki doskonale nadają się jako dodatek do kawy czy herbaty oraz same w sobie stanowią doskonałą przekąskę.

Zobacz też

Zośka – zasady gry

Zośka to gra, która polega na odbijaniu woreczka wykonanego z wełny. Woreczek wypełniony jest sypkim makiem. W grze może brać udział kilka osób.

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: