Jak już wiemy, rymowanki są krótkie i najczęściej zabawne. Dlatego też, możesz ich użyć w każdej chwili. Jesteście w sklepie, czekając w kolejce do kasy? Czy może u lekarza czekając na swoją kolej? To idealny moment na anglojęzyczną rymowankę! Rymowanki nie potrzebują żadnych rekwizytów, wystarczy tylko Twój modulowany głos.

Koncentracja dzieci jest ograniczona. Im młodsze dziecko, tym trudniej mu się skupić na jednej rzeczy przez dłuższy czas. Rymowanki są krótkie, dlatego wpasują się idealnie w czas, w którym dziecko jest najbardziej skoncentrowane Dodatkowo rymowanki są śmieszne. Ich język jest zabawny i atrakcyjny dla dzieci, a krótki tekst łatwy do zapamiętania.

Wiemy już, że potrzeba dzieci do komunikowania się jest ogromna. Chcą poznać język i natychmiast go użyć. Jeśli nie są w stanie powiedzieć tego, co mają na myśli, mogą się czuć sfrustrowane i zniechęcone. Rymowanki dają maluchom możliwość poczucia, że są w stanie mówić po angielsku dużo i szybko – tak jak rodzice. Dzięki temu, dzieci są niezwykle zmotywowane i chętne do dalszej nauki języka.

Niektóre maluchy są nieśmiałe, wstydzą się mówić w języku angielskim. Ucząc nieśmiałe dziecko rymowanki, jego pewność siebie wzrasta. Kiedy dziecko zapamięta całą rymowankę, można poprosić go, aby ją zaprezentował przed innym członkiem rodziny – np. babcią czy dziadkiem. Oni z kolei malucha pochwalą, mówiąc, że świetnie mówi w języku angielskim. To doda maluchowi pewności siebie, zaraz będzie chciał się nauczyć kolejnej rymowanki. Co więcej, pochwały i oklaski po powiedzeniu angielskiej rymowanki sprawią, że dziecko poczuje, że ucząc się języka angielskiego robi coś, co warte jest wysiłku!

Czy Wasze dziecko zna angielskie rymowanki? Jakie to wierszyki? Przypomnijcie nam je w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here