Edukacja Jak rozmawiać z dzieckiem po angielsku?

Jak rozmawiać z dzieckiem po angielsku?

-

Nie przejmuj się, jeśli Twój akcent dalece odbiega od ideału. Małe dzieci mają niezwykłą zdolność do dopasowywania i zmieniania swojego akcentu w taki sposób, aby wpasował się w środowisko, którym akurat jest otoczone. Maluchy potrzebują czuć, że umieją angielski i potrafią się nim posługiwać i Ty jako rodzic możesz to odczucie w Twoim dziecku wywołać i utrzymać jeśli tylko okażesz mu wsparcie.

Jeśli jesteś mamą, rozmowa w języku angielskim powinna pójść gładko. Mamy najlepiej potrafią dopasować swój sposób mówienia do języka dziecka i do jego znajomości języka angielskiego. Co nie znaczy, że tatusiowie nie będą w stanie się nauczyć, jak rozmawiać po angielsku ze swoim maluchem. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęć zastosowania się do poniższych rad:

  • spraw, aby Twój głos brzmiał łagodnie oraz troskliwie,
  • powtarzaj polecenia lub przydatne zwroty więcej niż raz (może Ci się wydawać, że ta strategia może okazać się nudna dla dziecka ale tak nie będzie, nawet jeśli Ty się znudzisz, dziecko takich powtórzeń po prostu potrzebuje),
  • mów wolniej, łagodnie podnosząc głos przy nowych słowach lub wyrażeniach, jednocześnie zmieniając melodii języka,
  • kiedy mówisz, gestykuluj, używaj mowy ciała i twarzy,
  • kiedy mówisz, patrz dziecku w oczy, a zachęcisz je do mówienia, jak i ośmielisz nieśmiałe dziecko do wypowiedzi,
  • rób dłuższe pauzy, daj dziecku pomyśleć, co usłyszało zanim zmusisz go do mówienia,
  • czasami powtarzaj po dziecku, co powiedziało, ale mówiąc całym zdaniem lub nieznacznie rozszerzając jego wypowiedź,
  • używaj podobnych lub takich samych poleceń, kiedy każesz dziecku wykonać jakieś polecenie lub bawicie się w jakąś/zabawę. Z czasem te polecenia nieznacznie rozszerzaj.

Czy rozmawiacie ze swoimi dziećmi po angielsku? Czy zauważacie widoczne rezultaty takich rozmów? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sieci neuronowe na parkiecie

W dobie wszechobecnej informacji zalewani jesteśmy różnego rodzaju newsami. Ciężko jest więc wśród nich wybrać te najważniejsze.

Skolioza – leczenie

Skolioza to trójpłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa w płaszczyźnie czołowej, strzałkowej i poziomej. Zniekształcenia to określa się również poprzez użycie stopni. Przyczyn skoliozy może być wiele, niemniej jednak dalej stosunkowo częsta jest skolioza idiopatyczna, czyli taka, w której... nie da się ustalić etiologii.

Zobacz też

Jak szparować zdjęcia w Photoshopie?

Szparowanie, czyli wydzielanie, wycinanie można przeprowadzić na kilka sposobów. Jeżeli tło jest jednolite, a obiekt, który chcemy od niego odciąć wyraźnie odróżnia się od tła, na przykład, jest to czarny przedmiot na białym tle, możemy go wyciąć w bardzo prosty sposób.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: