Edukacja Czym jest wizualizacja i jak działa?

Czym jest wizualizacja i jak działa?

-

Wizualizacja to tworzenie w wyobraźni obrazów pożądanej rzeczywistości. Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi do osiągania celów. Wizualizacja jest łatwa w użyciu. Sny i fantazje, wyobraźnia i próby mentalne to przykłady wizualizacji pragnień.

Czy zauważyłeś, że marzenia spełniają się bez wysiłku? Na pewno tak, ale nie przywiązywali do tego żadnej wagi. Ma to swój wzór, który, korzystając z doświadczeń filozofii Wschodu i zdobyczy zachodniej myśli naukowej, sprowadza się do poziomu prawa. Prawdopodobnie znasz teorię, że wszystko we wszechświecie, od fal elektromagnetycznych po bruk leżący na drodze, ma tę samą energetyczną naturę. Oznacza to, że wszystko we Wszechświecie składa się z wiązek energii, które mogą przejawiać się w różnych formach. Oznacza to, że myśl jako ukierunkowana wiązka energii może wpływać na wszystko, co dzieje się na tym świecie. Oznacza to, że myśl jest zdolna do tworzenia. Wykorzystując siłę wyobraźni, możesz nie tylko zdobyć doskonałe zdrowie i pewne cechy charakteru, ale także przyciągnąć do siebie niezbędne sytuacje, na przykład nawiązywanie znajomości lub zdobywanie pieniędzy. To może być użytew różnych dziedzinach działalności .

Co to jest wizualizacja i jak działa?

Aby zrozumieć, czym jest wizualizacja pragnień i jak działa, musimy wiedzieć o świadomych i podświadomych funkcjach umysłu. Myślimy naszą świadomością (umysł racjonalny), a kiedy nasze myśli się powtarzają, przenikają one do naszej podświadomości (umysł twórczy). Podświadomość zaczyna brać tę myśl za prawdę i wciągać jej treść w życie. Tworzy okoliczności, w których nasze powracające myśli zaczynają manifestować się w rzeczywistości.

Pozytywny efekt wizualizacji pragnień, jak sugerują naukowcy, wynika z faktu, że mózg nie jest w stanie narysować linii między rzeczywistym wydarzeniem, w którym faktycznie uczestniczymy, a rzekomym wydarzeniem, które wyraźnie sobie wyobrażamy. Tak więc: jeśli człowiek okresowo zaczyna wyobrażać sobie pewną sytuację lub upragnione wydarzenie (niezależnie od tego – kupno samochodu lub podróż do Paryża), to podświadomie ma ochotę je spełnić. Z rozumu człowiek może zrozumieć, że nie ma ani możliwości finansowych, ani czasu na realizację swoich planów. Ale podświadomość już rozpoczęła pracę nad znalezieniem opcji i sposobów osiągnięcia tego, czego chce. Dlatego często używa się takiego wyrażenia, jak wizualizacja pragnień.

podswiadomość

Wizualizacja – siła podświadomości

Podświadomość to nasz najbardziej niezawodny partner w osiąganiu sukcesu. Jest naprawdę wszechmocny i nieograniczony, jak wszechświat. Wsłuchuje się w myśli drzemiące w głębi mózgu i natychmiast wyciąga wnioski. Preferowanym językiem podświadomości jest język obrazów. Chociaż równie dobrze rozumie język słów, łatwiej ulega wpływom obrazów. Dlatego wizualizacja jest najskuteczniejszym sposobem przekazania wiadomości o tym, czego chcesz do swojej podświadomości. Stosując zasady wizualizacji i wiedząc, jakie błędy mogą wystąpić podczas wizualizacji , jesteśmy w stanie zdobyć doświadczenie i pewne umiejętności nie poprzez trening, ale poprzez odrobinę odpoczynku i wyobrażanie sobie obrazu mentalnego. Technika wizualizacja wykorzystywana jest m.in. podczas treningu mentalnego.

Dla wielu osób wizualizacja pragnień jest głównym składnikiem wyobraźni. Na przykład wielu geniuszy charakteryzuje się niezwykłą zdolnością wizualizacji. W rzeczywistości ludzie tacy jak Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Walt Disney , Nikola Tesla, a nawet Wolfgang Amadeus Mozart przypisują swojemu twórczemu geniuszowi zdolność wizualizacji.

Wszyscy od czasu do czasu napotykamy problemy. Jednak oczekiwanie najgorszego pogrąża nas w prostracji i pozbawia możliwości skutecznego działania. Ale jeśli w naszej wyobraźni „przerzucimy” umysł i serce przez przeszkodę, nasze ciało fizyczne również będzie w stanie ją pokonać. Rezultat jest nieuniknioną konsekwencją kierunku myślenia.

Dowiedz się więcej o wizualizacji i innych technikach rozwoju osobistego i duchowego na stronie przewodnikwewnetrzny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak urządzić pokój dla ucznia?

Wejście dziecka w wiek szkolny jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla samej pociechy, lecz także jej rodziców. Przed pójściem naszego potomka do pierwszej klasy, chcemy stworzyć mu przestrzeń do nauki, która spełni swoje podstawowe funkcje, a zarazem zachęci dziecko do pracy.

Na co zwrócić uwagę, kupując telewizor dla gracza?

Takie kwestie, jak przekątna ekranu (czyli to, jaki będzie...

Zobacz też

Jak uniknąć kradzieży środków z karty kredytowej?

Karta kredytowa, podobnie jak inne przedmioty noszone w portfelu, może łatwo znaleźć się w niepowołanych rękach. Potencjalne zagrożenia dotyczą również systemów elektronicznej obsługi transakcji. Nie powinno to jednak zniechęcać do korzystania z plastikowego pieniądza, albowiem przestrzeganie kilku prostych zasad znacząco zmniejsza ryzyko utraty środków.

Czym jest wizualizacja i jak działa?

Wizualizacja to tworzenie w wyobraźni obrazów pożądanej rzeczywistości. Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi do osiągania celów. Wizualizacja jest...

Jakie wino na karnawał? 14 pomysłów

Karnawał to niezwykła część roku, przepełniona dobrą zabawą – magiczny czas, który często dodatkowo umilamy sobie szklanką lub kieliszkiem...

Może Cię zainteresuje: