Edukacja Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia?

Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia?

-

Dziecko może opanować tabliczkę mnożenia nie tylko przez mechaniczne zapamiętanie wyników. Istnieje wiele technik, które w przyjemny sposób pomogą przyswoić reguły tabliczki mnożenia. Najważniejsze jest jednak nasze nastawienie. Jeśli okazujemy jawną niechęć do przedmiotu, automatycznie przekażemy ją dziecku. Złe nastawienie do przedmiotów ścisłych i nieumiejętne przekazywanie wiedzy także w szkołach zniechęca całe pokolenia Polaków, którzy zaciekle twierdzą, że są humanistami. Prawda jest jednak taka, że najczęściej trafiali na nauczycieli, którzy nie umieli przekazać niezbędnej wiedzy a rodzice dodatkowo pogłębiali tę niechęć, nie wspierając swych pociech w trudach opanowania i zrozumienia przedmiotu.

Niezwykle ważne jest zaszczepienie w dziecku bakcyla odkrywcy. Jeśli od najmłodszych lat rozwiązujesz z nim zagadki, rebusy i puzzle, z pewnością zainteresuje się także matematyką. Warto rozwiązywać z dzieckiem wszelkie łamigłówki, oglądać programy dla dzieci, w których prezentowane są różne zgadywanki, grać w gry edukacyjne, które nauczą dziecka myślenia analitycznego. We wszystkim wspieraj swoje dziecko i bądź jego najwierniejszym kibicem. Pamiętaj jednak o tym, żeby chwalić nie tylko za wyniki, lecz także za wysiłki.

Zadbaj o dobrą motywację w czasie nauki. Nie musi to być przekupstwo słodyczami, czy wyjściem do kina. Zorganizuj konkurs lub inną zabawę, która pomoże opanować tabliczkę mnożenia, zaangażuj całą rodzinę. Doskonała atmosfera pozwoli na opanowanie w przyjemny sposób partii materiału i jednocześnie umożliwi wspólne spędzenie czasu. Takie działania budują pozytywne skojarzenia i zachęcają dziecko do nauki matematyki. Warto pamiętać o tym, że naukę tabliczki mnożenia należy zacząć odpowiednio wcześnie. Już w przedszkolu zachęcaj dziecko do nauki liczenia. Codziennie przyswajaj z nim małą partię materiału, nie dopuść do tego, aby dziecko odczuło znużenie, gdyż to może zniechęcić je do codziennych wysiłków. Spraw, żeby nauka matematyki była świetną zabawą. Warto korzystać z licznych gier matematycznych, które uczą malucha liczenia. Bądź przy nim, wyjaśniaj zasady gry i wspieraj do czasu, gdy opanuje reguły i będzie mogło działać bardziej samodzielnie.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Depilacja plastrami – jak to zrobić?

Jest to jedna z popularniejszych i najbardziej dostępnych sposobów na trwała depilację. Po jego wykonaniu możemy zapomnieć o konieczności depilacji nawet przez miesiąc. Jest stosunkowo tania i co najważniejsze, można ją dokonać zarówno w domu jak i w podróży. Stosuje się ją do nóg, twarzy, pach, jak i strefy bikini.

System motywacyjny w firmie

Każdy z nas wykonuje pracę przede wszystkim w celach zarobkowych, jednakże motywatory finansowe to nie jedyne czynniki wpływające na chęć do pracy. Z wielu badań wynika, że inne czynniki motywujące do pracy są dla pracowników nie mniej ważne niż otrzymywane wynagrodzenie.

Zobacz też

Abonament dopasowany do Twoich potrzeb – dokonaj wyboru!

Podejmując decyzję o zakupie nowego telefonu komórkowego, klienci często popełniają dobrze znany błąd. Decydują się na zakup telefonu pod wpływem zaprezentowanego modelu, a następnie dobierają do niego abonament, w którym telefon ten będzie najtańszy. Nie zawsze jednak taki wybór jest dla nas korzystny.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: