Edukacja Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia?

Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia?

-

Dziecko może opanować tabliczkę mnożenia nie tylko przez mechaniczne zapamiętanie wyników. Istnieje wiele technik, które w przyjemny sposób pomogą przyswoić reguły tabliczki mnożenia. Najważniejsze jest jednak nasze nastawienie. Jeśli okazujemy jawną niechęć do przedmiotu, automatycznie przekażemy ją dziecku. Złe nastawienie do przedmiotów ścisłych i nieumiejętne przekazywanie wiedzy także w szkołach zniechęca całe pokolenia Polaków, którzy zaciekle twierdzą, że są humanistami. Prawda jest jednak taka, że najczęściej trafiali na nauczycieli, którzy nie umieli przekazać niezbędnej wiedzy a rodzice dodatkowo pogłębiali tę niechęć, nie wspierając swych pociech w trudach opanowania i zrozumienia przedmiotu.

Niezwykle ważne jest zaszczepienie w dziecku bakcyla odkrywcy. Jeśli od najmłodszych lat rozwiązujesz z nim zagadki, rebusy i puzzle, z pewnością zainteresuje się także matematyką. Warto rozwiązywać z dzieckiem wszelkie łamigłówki, oglądać programy dla dzieci, w których prezentowane są różne zgadywanki, grać w gry edukacyjne, które nauczą dziecka myślenia analitycznego. We wszystkim wspieraj swoje dziecko i bądź jego najwierniejszym kibicem. Pamiętaj jednak o tym, żeby chwalić nie tylko za wyniki, lecz także za wysiłki.

Zadbaj o dobrą motywację w czasie nauki. Nie musi to być przekupstwo słodyczami, czy wyjściem do kina. Zorganizuj konkurs lub inną zabawę, która pomoże opanować tabliczkę mnożenia, zaangażuj całą rodzinę. Doskonała atmosfera pozwoli na opanowanie w przyjemny sposób partii materiału i jednocześnie umożliwi wspólne spędzenie czasu. Takie działania budują pozytywne skojarzenia i zachęcają dziecko do nauki matematyki. Warto pamiętać o tym, że naukę tabliczki mnożenia należy zacząć odpowiednio wcześnie. Już w przedszkolu zachęcaj dziecko do nauki liczenia. Codziennie przyswajaj z nim małą partię materiału, nie dopuść do tego, aby dziecko odczuło znużenie, gdyż to może zniechęcić je do codziennych wysiłków. Spraw, żeby nauka matematyki była świetną zabawą. Warto korzystać z licznych gier matematycznych, które uczą malucha liczenia. Bądź przy nim, wyjaśniaj zasady gry i wspieraj do czasu, gdy opanuje reguły i będzie mogło działać bardziej samodzielnie.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wymienić pasek klinowy?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wsiadamy do samochodu, przekręcamy kluczyk, silnik uruchamia się bez żadnego problemu, a tu nagle spod maski odzywa się przeraźliwy piszczący odgłos. Trwa kilka sekund, po czym znika. To oznaka, że czas najwyższy na przyglądnięcie się paskowi klinowemu.

Jak napisać wniosek o upadłość firmy?

Postępowanie upadłościowe w polskim prawie wszczynane jest na wniosek. Ma ono na celu ochronić wierzycieli przed utratą swoich pieniędzy w wyniku bankructwa przedsiębiorstwa i utraty przez niego wartości oraz wyprowadzeniem przez właściciela pieniędzy z takiej firmy. Poza tym postępowanie upadłościowe nie musi skończyć się likwidacją przedsiębiorstwa, możliwe jest zawarcie układu z wierzycielami i dalsze działanie przedsiębiorstwa. Kto może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości i gdzie należy go złożyć?

Zobacz też

Zarobki na stażu

Staże i praktyki są obecnie jednym z „must have” w CV młodego człowieka. Niewielu osobom udaje się uniknąć tego rodzaju pracy. Ile da się na stażu zarobić? Czy to się finansowo opłaca?

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: