Edukacja Jak znaleźć salę szkoleniową za darmo?

Jak znaleźć salę szkoleniową za darmo?

-

– gdy szukamy sali szkoleniowej za darmo, to należy podejść do tego wyzwania w sposób marketingowy. W praktyce oznacza to przemyślany wybór instytucji, do których chcemy się udać. Następnie umówić się telefonicznie na spotkanie i bardzo dobrze przygotować się do niego, czyli potrafić odpowiedzi na pytania, które mogą się pojawić w trakcie rozmowy. Najważniejsze z nich to: dlaczego u nas i co z tego będzie mieć nasza instytucja? W tym wypadku pomaga przygotowanie pakietu zachęt czy wskazanie korzyści marketingowych (np. artykuł w gazecie, umieszczenie logo na promujących ideę plakatach). Można również nawiązać do misji urzędu, instytucji czy firmy;

– do instytucji, o których się często zapomina należy kościół. Parafie dysponują dobrze rozbudowaną infrastrukturą;

– paradoksalnie fakt, że nie dysponujemy funduszami na wynajem lokalu na potrzeby szkolenia może stać się naszym atutem. Wynika to z faktu, że wtedy możemy szukać wsparcia, m. in. u instytucji publicznych. Warto na początku przygotować sobie i wydrukować informację, dotyczącą naszego projektu: tematyka, cel i uczestnicy. Druga moja rady dotyczy wyboru instytucji, do których chcemy się zgłosić w tej sprawie. Jeśli organizujemy szkolenie dla osób bezrobotnych, to można udać się np.do miejscowego urzędu pracy. Chodzi tutaj o wybór instytucji, której zakres działania będzie zbieżny z tematyką naszych warsztatów;

– Lista instytucji, u których możemy szukać darmowej sali szkoleniowej jest długa. Są to: urzędy miast, gmin, wojewódzkie, marszałkowskie, ośrodki kultury, szkoły, świetlice, biblioteki, muzea, galerie, kluby, salki przykościelne, fundacje, stowarzyszenia, siedziby firm, teatry, filharmonie, kina. Należy przede wszystkim rozejrzeć się wokół siebie i na pewno znajdziemy jakiś lokal. Warto również zwrócić się o pomoc do centrum wspierających organizacje pozarządowych.

Czy często bierzecie udział w szkoleniach? Jakie umiejętności pozwalają Wam one rozwinąć? Dajcie znać w komentarzu.

Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sposób na matowe włosy – Videoporada

Matowe, pozbawione blasku, z wyblakłym kolorem i jak tu robić wrażenie? Zacznij od zapoznania się z radami eksperta. Pielęgnacja + zmysłowa fryzura.

Kurczak z soczewicą – przepis

Tym razem proponujemy urozmaicić smażonego kurczaka grzybami, boczkiem i soczewicą. Gwarantujemy przyjemne doznania!

Zobacz też

Co warto zobaczyć na Pomorzu?

Nie tylko szum morza, ale i krajobraz wzgórz, jezior i borów składają się na piękno województwa pomorskiego. Nawet dynamicznie rozwijające się miasta nie zapominają o swoim zabytkowym charakterze, który przyciąga prawdziwe rzesze turystów. Pomorze to wymarzone miejsce na wypoczynek i aktywną turystykę.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: