Edukacja Kurs kroju i szycia - czy warto?

Kurs kroju i szycia – czy warto?

-

– osoba zainteresowana udziałem w zajęciach projektowania ma do wyboru wiele, ciekawych propozycji. Organizatorami tego typu szkoleń są szkoły policealne, specjalistyczne firmy czy uczelnie wyższe. Można także znaleźć oferty warsztatów, które łączą projektowanie z krojem oraz szyciem. Decydując się na udział w szkoleniu warto sprawdzić, czy organizator posiada odpowiednie uprawnienia. Chodzi tu o otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu kursu na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nie zaszkodzi również bliżej przyjrzeć się kadrze, prowadzącej zajęcia. Najlepiej, gdy jest dyplomowana krawcowa;

– jeśli chodzi o informacje techniczne, to instytucje, które organizują tego rodzaju szkolenia najczęściej dysponują odpowiednią bazą logistyczną, czyli posiadają, m.in. maszyny do szycia, overlocki, materiały i dodatki krawiecka. Kursy odbywają się tylko w małych grupach, liczących średnio 5-6 osób. Wiedza przekazywane jest poprzez wykłady oraz zajęcia praktyczne, które przeprowadzone są po okiem instruktora;

– w czasie trwania zajęć dotyczących projektowania ubrań słuchacze zapoznają się m. in. z formą, kolorem, stylami oraz rysunkiem żurnalowym. Uczą się robienia rysunku z obserwacji (postać statyczna oraz w ruch). Zdobywają wiedzę, dotyczącą stosowania kolorystyki i tworzenia kompozycji. Dużo czasu poświęca się na prześledzenie styli w modzie, m. in. przez omawianie kolekcji wielkich kreatorów. W ramach zajęć odbywają się wykłady, pokazy instruktażowe oraz warsztaty praktyczne. Kurs podstawowy z projektowania ubrań najczęściej trwa 4 tygodnie. Natomiast kurs krawiectwa pozwala zdobyć praktyczne umiejętności, związane z szyciem ręcznym, nauką szycia na maszynie czy wykonywania poprawek krawieckich.

Uwaga!

Osoby zainteresowane udziałem w zięciach muszą liczyć się z wydatkiem finansowym w wysokości od 500 złotych wzwyż. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można znaleźć tańszych ofert.

Czy byliście kiedyś na takim kursie? Czego się na nim nauczyliście? Dajcie znać w komentarzu.

Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Bruderszaft – co to jest, kiedy go pić?

Słowo bruderszaft pochodzi z języka niemieckiego (Bruderschaft), gdzie oznacza braterstwo. W języku polskim z kolei, nazywa się tak ceremoniał związany ze zmianą relacji pomiędzy dwoma osobami.

Zespół policystycznych jajników – przyczyny, objawy

Zespół policystycznych jajników (PCOS) znany jest także pod nazwą zespołu wielotorbielowatych jajników, zespołu drobnotorbielowatych jajników lub zespołu Steina- Leventhala. PCOS stanowi grupę jednostek chorobowych, które nie sa jednorodne.

Zobacz też

Jak rozwijać zainteresowania dzieci?

Zainteresowania dziecka ściśle wiążą się z jego zdolnościami. Dziecko bowiem interesuje się tym, do czego wykazuje zdolności, ale również rozwój zainteresowań sprzyja rozwojowi zdolności w danej dziedzinie. Jest to zależność obustronna, która powinna być kształtowana przez rodziców.

Konsultant telefoniczny – łatwa i przyjemna praca?

Znalezienie pracy konsultanta telefonicznego nie jest trudne, nawet jeśli jesteś początkującym i nie masz doświadczenia. Możesz zaoferować elastyczne godziny...

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest...

Może Cię zainteresuje: