Gry Vagant Story - jak wykuć najlepszy ekwipunek z Damascusa?

Vagant Story – jak wykuć najlepszy ekwipunek z Damascusa?

-

Kombinacji na wykucie najlepszego ekwipunku z Damascusa jest ponad kilkanaście tysięcy, co czyni Vagrant Story jednym z najbardziej rozbudowanych RPGów w tej kategorii. Poniżej przedstawiamy zasady wykuwania ekwipunku oraz metodę na wykucie najlepszego miecza (Sword) w grze, gdyż na początek jest najczęściej używaną bronią i pomaga oswoić się z tworzeniem kolejnego sprzętu.

Będąc w kuźni wchodzimy do menu (wciskamy Trójkąt), następnie przechodzimy do zakładki Items, dalej Setup, a następnie Combine w celu połączenia dwóch broni. Wszystkie składniki można zdobyć od przeciwników lub ze skrzyń. Należy przy tym pamiętać, że najlepsze składniki z Damascusa zdobędziemy najlepiej pod koniec gry lub od New Game + (nasze statystyki zostają zachowane w nowej grze wraz z uzbrojeniem). Niektóre ze składników trzeba szukać dłużej niż pozostałe i tak naprawdę jest to kwestia losowa. Jest jednak łatwy sposób na zwiększenie szansy zdobycia unikalnych składników – wystarczy zwiedzać lokacje z przeciwnikami mając krytyczny poziom HP (energii) – wtedy przeciwników będzie mniej a przy tym będą po walce oddawać lepsze przedmioty.

Poniżej sposób na wykucie najlepszego miecza – Wakizashi – w grze z Damascusa (D):

Lug Crossbow (D) + Lug Crossbow (D) – Siege Bow (D)
Hatchet (Silver) + Siege Bow (D) – Falchion (D)
Falchion (D) + Shotel (D) – Khora (D)
Khora (D) + Khora (D) – Khopesh (D)
Khopesh (D) + Khopesh (D) – Wakizashi (D)

Zawsze, gdy masz nowe składniki lub bronie z Damascusa to odwiedzaj kuźnie. Pamiętaj, że przed połączeniem zawsze możesz sprawdzić czy stworzysz nową broń (poznasz ją po nowej nazwie i większych statystykach). Zawsze również możesz rozmontować broń jeśli połączyłeś niewłaściwe składniki wybierając obok ‚Combine’ opcje ‚Disassemble’.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rozwój branży e-commerce w czasie pandemii koronawirusa

Branża e-commerce prężnie rozwijała się już przed wybuchem pandemii...

Jak dodać okładkę albumu – Winamp

Okładki płyt pojawiające się w programach do odtwarzania muzyki to w znacznym stopniu ułatwiają rozpoznawanie słuchanej muzyki. Jeden rzut oka na okno programu pozwala zorientować się, czego w danym momencie słuchamy.

Zobacz też

Kajzerki – przepis

Kajzerki to pyszne, pszenne bułki, które można jeść zarówno na słono, jak i na słodko. Choć można je bez problemu kupić w sklepie, najlepiej smakują te domowe.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: