Na początek warto opisać zakres obowiązków konsultanta ślubnego. Jest to osoba, która organizuje wesele i w rzeczywistości ponosi odpowiedzialność za pomyślny przebieg ślubu i wesela. Od tego specjalisty wymaga się przede wszystkim posiadania ogromnej wiedzy, dotyczącej rynku ślubnego. Wynika to z faktu, że musi zlecić wykonanie wielu usług. A to z kolei wiąże się ze znalezieniem wykonawców oraz negocjowaniem cen. Warto zaznaczyć, że konsultant ślubny ponosi również odpowiedzialność za budżet uroczystości. Oczywiście, musi być przygotowany na wypadek wystąpienia zaskakujących sytuacji, którycj nie przewidziano w scenariuszu.

Zajęcia prowadzą szkoły policealne, firmy zajmujące się konsultingiem ślubnym czy powołane do tego celu centra szkoleniowe. Udział w kompleksowym szkoleniu obejmuje zdobycie wiedzy, dotyczącej samego zawodu, zakresu obowiązków czy etyki, jaką powinien kierować się konsultant ślubny. Słuchacz dowie się, m. in. jak budować relacje z trudnym klientem, planować uroczystości ślubne, organizować wesela tematyczne, wykonać stylizację młodej pary czy zaplanować inne atrakcje. W trakcie szkoleń odbywają się zajęcia praktyczne, które obejmują przygotowaniu planu pracy konsultanta, kosztorysu i scenariusza uroczystości ślubnych.

Oprócz tego osoba zajmująca się konsultingiem ślubnym powinna wybrać się na klika dodatkowych kursów. Wydaje mi się, że przydają się warsztaty z zarządzania projektem, ze szczególnym naciskiem na zarządzanie ryzykiem i zarzadzania czasem. Przydać się może szkolenie z przygotowywania biznesplanu czy udoskonalenie umiejętności negocjowania. Ze względu na znaczenie miękkich kompetencji komunikacyjnych warto pomyśleć również o takim szkoleniu. Wymieniona wyżej tematyka na pewno będzie poruszana podczas ogólnych szkoleń. Jednak wydaje mi się, że wiedzę z tych dziedzin warto przyswoić w większym zakresie. Tym bardziej, iż zaplanowanie i zorganizowanie wesela to duże wyzwanie. W związku z tym posiadanie ważnych podstaw teoretycznych może ułatwić pracę konsultantowi ślubnemu.

Czy byliście kiedyś na takim kursie? Czego się tam nauczyliście, co przydaje Wam się najbardziej? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpyro the Dragon – jak z miejsca wskoczyć na wyższą półkę skalną?
Następny artykułKurs pisania książek, kurs pisarstwa – czy warto?

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here