Na pewno warto, ponieważ udział w takich zajęciach może okazać się ciekawym doświadczeniem, ponieważ:

– organizatorzy dbają o stworzenie zaplecza organizacyjnego. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się w pracowni ceramicznej, wyposażonej w piec do wypalania i potrzebne materiały. Często się zdarza, że można nauczyć się wykonywać przedmioty z wykorzystaniem koła garncarskiego. Najczęściej istnieje możliwość zrobionych przez siebie prac do domu;

– udział w takich warsztatach nie wymaga specjalnego przygotowania. Są one przeznaczone zarówno dla amatorów jak i zawodowców. Trudno również mówić o ograniczeniu wiekowym. Mogą w nich brać udział dzieci, młodzież i dorośli. Najczęściej odbywają się one w małych grupach. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Przybywa np. ofert przeznaczonych dla rodziców i dzieci;

– kursy garncarstwa organizują różne instytucje (ośrodki kultury, stowarzyszenia, galerie, wioski tematyczne, gospodarstwa agroturystyczne) oraz osoby zajmujące się zawodowo tą działalnością. Jednym z ciekawych miejsc, które należy odwiedzić jest wioska garncarska w Kamionce, na Mazurach. To wyjątkowe pod wieloma względami miejsce. Funkcjonuje tam wioska tematyczna, która działa pod szyldem przedsiębiorstwa społecznego. W malowniczo położonej wsi jedną z dziedzin są produkcja i usługi w zakresie garncarstwa;

– to świetna propozycja dla osób, które potrzebują wyciszenia i spokoju. Lepienie z gliny to alternatywa dla życia pełnego pośpiechu czy problemy z koncentracją. Poza tym zajęcia pobudzają wyobraźnię, wspomagają rozwój twórczego i kreatywnego myślenia. Nie wspominając o miło spędzonym czasie czy nawiązaniu nowych znajomości.

Uwaga!

Wiedzę zdobytą podczas takich zajęć można wykorzystać do otworzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak należy liczyć się z dosyć dużymi kosztami, które związane są z zakupem niezbędnych urządzeń oraz potrzebnego materiału.

Czy byliście kiedyś na takim kursie? Czego się nauczyliście? Jakie były Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie są metody aktywizacji uczniów?
Następny artykułUltimate Mortal Kombat 3 – jak odblokować ukryte postacie?

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here