Edukacja Poziomy znajomości języka angielskiego

Poziomy znajomości języka angielskiego

-

Początkujący

A1 – Beginner – osoba znajdująca się na tym poziomie jest w stanie ułożyć proste wypowiedzi i pytania np. na temat miejsca zamieszkania itp. oraz umie się przedstawiać.

A2 – Pre Intermediate – osoba, która znajduje się na tym poziomie potrafi porozumiewać się jeśli chodzi o sprawy proste, z życia codziennego.

Średnio zaawansowany

B1 – Intermediate – osoba będąca na tym poziomie jest w stanie zrozumieć jasne wypowiedzi, często związane z jej środowiskiem (praca, szkoła itp.). Dodatkowo, potrafi poradzić sobie w rozmowie w kraju, w którym języka angielski jest językiem ojczystym. Co więcej, umie ułożyć proste wypowiedzi, ustne lub pisemne na tematy znane lub takie, które ją interesują

B2 – Upper – Intermediate – osoba znajdująca się na tym poziomie jest w stanie wypowiadać się (ustnie i pisemnie) przejrzyście i szczegółowo na szeroki wachlarz tematów. Dodatkowo, umie wyrazić swój punkt widzenia oraz rozumie znaczenie tekstów o tematyce bardziej złożonej, odnoszące się do aspektów abstrakcyjnych, jak i konkretnych.

Zaawansowany

C1 – Advanced – osoba, która jest na tym poziomie rozumie złożone i trudne teksty, wykazując się przy okazji umiejętnością czytania „między wierszami”. Dodatkowo, osoba taka jest w stanie porozumiewać się w języku obcym bez problemów – potrafi sformułować wyczerpujące wypowiedzi zarówno ustnie, jak i pisemnie (nie doświadcza przy tym trudności w odnalezieniu odpowiedniego czy potrzebnego do zaistniałej sytuacji słownictwa)

C2 – Proficient – Osoba będąca na tym poziomie jest w stanie zrozumieć wszystko to, co przeczyta lub usłyszy w języku obcym. Potrafi celnie i spójnie wyrazić to, co myśli oraz jest w stanie streścić różnorakie informacje, wcześniej zasłyszane lub przeczytane.

Na jakim poziomie znacie język angielski? Czy chcielibyście nauczyć się go lepiej? Wypowiedzcie się w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak napisać wniosek o upadłość firmy?

Postępowanie upadłościowe w polskim prawie wszczynane jest na wniosek. Ma ono na celu ochronić wierzycieli przed utratą swoich pieniędzy w wyniku bankructwa przedsiębiorstwa i utraty przez niego wartości oraz wyprowadzeniem przez właściciela pieniędzy z takiej firmy. Poza tym postępowanie upadłościowe nie musi skończyć się likwidacją przedsiębiorstwa, możliwe jest zawarcie układu z wierzycielami i dalsze działanie przedsiębiorstwa. Kto może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości i gdzie należy go złożyć?

Szkolenie z rozumienia emocji – czy warto?

Emocje są obecne w życiu każdego człowieka. Jedni z nas radzą sobie z nimi lepiej, inni gorzej. Takie sformułowania są banalne, chociaż problemy związane z rozumieniem swoich emocji, są kłopotem wcale nie drobnym. Wiele osób zmaga się z panowaniem nad swoimi lękami i agresją. Ludzie często cierpią wielki ból żalu i nieokiełznanych wybuchów złości. Często mają problemy z nazywaniem swoich uczuć, jeszcze częściej z otwartym mówieniem o nich. Relacje z otoczeniem są zaburzone, bo brak rozumienia i kontroli własnych emocji sprzyja konfliktom i nieporozumieniom. Wszystko to sprawia, że dogłębne poznanie swoich emocji jest często poszukiwaną ścieżką, na którą wkroczenie ma podnieść komfort i jakość życia człowieka.

Zobacz też

Szwedzkie zioła – zastosowanie

Zioła szwedzkie są poniekąd ciekawostką wśród leczniczych preparatów roślinnych. Chcąc wymienić, na co mogą być przydatne, należałoby udzielić krótkiej, ale prawdziwej odpowiedzi: prawie na wszystko. Po przeczytaniu starych porad dotyczących zastosowania ziół szwedzkich można odnieść wrażenie, że możliwości ich stosowania jest tyle, ile jest na to pomysłów.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: