Jeśli chcemy zrobić prezentacje ze zdjęć, łatwiej i sprawniej pójdzie nam to w Power Poincie. Jeśli mamy ambicje na ruchoma infografikę – polecam Flasha (lub Adobe Affter Effect). Infografikę lub „prezentacje” robimy tak samo jak animacje. Róźnicą będzie inna zawartość oraz mniejszy nakład pracy nad poszczególnymi klatkami (chociaż przyznaje, że ruchome wykresy mogą zająć również więcej czasu). Prezentacje robimy w ten sam sposób co animacje – opieramy się na poszczególnych klatkach.

This Flash Video Player requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

1. Otwieramy Flash, tworzymy nowy dokument. Następnie tworzymy warstwy, będą naszym tłem, a kolejne dodatkowymi elementami. Możemy importować zdjęcia do biblioteki lub rysować samemu.

2. Kwestia wykresu w Flashu jest bardzo prosta, wystarczy skonstruować bloki z prostokątów, po czym na następnej klatce dodać wartość procentową, następnie pojawiający się kolejny słupek na kolejnej klatce, wartość procentowa, na zakończenie, by pokazać różnice – dajemy pojawiające się efekty dodatkowe lub słupek, który jest najważniejszy, zmieniający kolor.

3. Jeśli chcemy pokazać dane w postaci sinusoidy – możemy ją na początku zmienić w węża czy płynna fale, która nam wpłynie z jednej strony, stanie się statyczna, po czym ucieknie z drugiej strony ekranu. Każdy widz czy osoba szkolona zapamięta dane, które były przedstawione, bo skojarzy efekt, który został zastosowany.

4. Bardzo dobrze jest operować kolorem dla podkreślenie znaczenia czy zmian, to samo tyczy się wielkości czcionki – te transformacje są zazwyczaj najbardziej przydatne, jeśli chodzi o infografiki.

5. Można również zaimportować muzykę do danej klatki czy też całości. Zmienić głośność, kiedy jest niepotrzebna, dodać film czy animowana wstawkę.

Nowa klatkę tworzymy klawiszem F7, a kopiujemy już istniejąca klatkę klawiszem F6. By sprawdzić efekt wciskamy CTRL+Enter. Na zakończenie zapisujemy.

Uwaga!

Pamiętajmy gdzie i na jakim sprzęcie elektronicznym będziemy wyświetlać nasza prezentacje, tak by format zapisu pozwolił nam na późniejsze odtwarzanie. Polecam również sprawdzić na zakończenia czy zapisaliśmy prezentację w tym formacie, który jest odpowiedni.

Czy robiliście już kiedyś prezentację we Flashu? Co sprawiło Wam największą trudność? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoziomy znajomości języka angielskiego
Następny artykułJak stworzyć animację we Flashu?

Anna Klesse – grafik, fotograf, dziennikarz. Zajmuje się głównie mediami cyfrowymi. Skończyła reklamę wizualną we Wrocławiu oraz Design Mediów w Hagenbergu. Specjalizuje się głównie w pakiecie Adobe, Corel, programach 3D, a także fotografii portret/fashion. Obecnie koordynator wizualny w jednej z londyńskich firm.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Robię to, co kocham – uwieczniam – najlepiej jak potrafię – świat, który nas otacza oraz tworzę nowy świat za pomocą grafiki, sama nadając mu realności. Bardzo cenię fotografię czarno-białą i analogową, jednocześnie nie przeszkadza mi to zajmować się technologiami cyfrowymi. Mówi się, że nasza dusza jest analogowa, a ciało pnie się w stronę techniki. Lubię dbać o duszę. Magią jest postrzeganie ludzi i świata w swój własny sposób i ukazywanie tych spostrzeżeń we wszelakich obrazach.

Zajmuję się zarówno grafiką tworzoną od podstaw, fotomontażami, jak i całością reklamy produktu – począwszy od wizytówek, poprzez broszury kończąc na stronach internetowych i całych kampaniach wizualnych. Wykonuję sesje fotograficzne na zlecenia indywidualne, jak i korporacyjne (mam na koncie 3 wystawy – dwie zbiorowe, jedną własną - 100% kobiecości).

A ponieważ wizualizacja jest teraz wszędzie – bez obrazu nie ma przekazu – zapraszam wszystkich zainteresowanych pomocą lub współpracą do kontaktu. Każda propozycja jest do rozpatrzenia, a problem do rozwiązania!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here