Edukacja Problemy z nauką języka obcego - jak sobie z...

Problemy z nauką języka obcego – jak sobie z nimi radzić?

-

1. Korepetycje. Lekcje prywatne mogą nam w znacznym stopniu ułatwić naukę języka obcego, pod warunkiem, że korepetytorem nie jest zwykły oszust. Warto to sprawdzić. Oprócz tłumaczenia trudnych zagadnień, dobry korepetytor udzieli nam rad, jakie metody obrać w nauce np. słówek; innymi słowy podzieli się swoim doświadczeniem. Minusem korepetycji bywa ich cena (zwłaszcza jeżeli mieszkasz w dużym mieście), gdyż ta wahać się może nawet do 100 zł za godzinę (średnia cena korepetycji to 50-60 zł)

2. Zajęcia z native speakerem. Lekcje z native speakerem wybierz wtedy, kiedy zależy Ci na nauce tego, jak płynnie mówić w języku obcym. Przy okazji nauczysz się przydatnych zwrotów i wyrażeń na co dzień używanych w obcojęzycznym kraju. Zajęcia z native speakerem będą szczególnie pomocne tym, którzy planują wyjazd za granicę. Jeśli jednak jesteś początkujący i chcesz poznać zasady gramatyki języka, którego się uczysz, lepiej będzie wybrać zajęcia prowadzone przez tutejszego lektora. Ten lepiej nam wytłumaczy i zrozumie nasze zmagania, gdyż sam się kiedyś tego uczył i na pewno osobiście doświadczał podobnych problemów.

3. Kursy i szkoły językowe. Pomocne, aczkolwiek 2 godziny tygodniowo nie wystarczą, aby opanować język obcy. Oznacza to, że będziesz musiał się dodatkowo uczyć na własna rękę w domu. Nie chodzi tutaj o przysłowiowe „wkuwanie” ale luźne czytanie, słuchanie czy mówienie w języku, którego się uczysz. Na kursach masz sposobność zapytania o aspekty języka, którego nie rozumiesz, będzie Ci to umożliwiała obecność lektora. Jednakże nie ma możliwości podejścia do indywidualnych potrzeb ucznia, kiedy w grupie jest dużo osób. Dlatego też, przed dokonaniem wyboru, jaki kurs i jaką szkołę wybrać, wskazane będzie dowiedzieć się, z ilu osób składać się będą grupy (najlepiej aby było to 5-7 osób w każdej).

4. Kursy zagraniczne. Zalecane tym, którzy mają trudności w porozumiewaniu się czy w płynnej mowie. Uważane są nawet za jedne z najskuteczniejszych środków, które umożliwiają szybką naukę języka obcego. Wyjeżdżając do obcojęzycznego kraju, jesteśmy otoczeni językiem, którego się uczmy, a to jak wiadomo, jest jedna z najszybszych metod, która umożliwia nam opanowanie języka. Co więcej, kursy zagraniczne oferują nam możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym – rano nauka w szkole (zajęcia prowadzone przez native speakerów), potem czas na zabawę – dyskoteki, plaże i imprezy, które dają sposobność poznania nowych ludzi. Wracamy do domu wypoczęci i pozbawieni barier jeśli chodzi o porozumiewanie się w języku obcym.

Jak Wy radziliście sobie z problemami w nauce języka? Korzystaliście z zajęć lub pomocy nauczyciela? Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ćwiczyć ze skakanką?

Jeśli znudziły ci się już typowe ćwiczenia odchudzające lub kształtujące mięśnie to czas, abyś sięgnęła po jedną z twoich ulubionych zabawek z dzieciństwa – skakankę. Ćwiczenia na skakance kształtują mięśnie brzucha, pośladków, nóg, rzeźbią także ramiona. Już półgodzinne niezbyt intensywne skakanie sprawi, że spalisz aż do 300 kalorii. Wystarczą trzy treningi w miesiącu, abyś była właścicielką zgrabnego i wyrzeźbionego ciała.

Jak zadbać o kolana i łokcie kiedy są szorstkie?

Nieraz odkrywamy ze zdziwieniem, że nasze łokcie bądź kolana są szorstkie jak tarka. Dzieje się tak wówczas, gdy skóra jest odwodniona i pozbawiona wilgoci. Zastosowanie balsamu do ciała może okazać się mało skuteczne, a problem jest szczególnie uciążliwy zimą. Skóra łokci staje się twarda i zrogowaciała. Przebywanie w powietrzach o niskiej wilgotności, które są ogrzewane, jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Dlatego szczególną wagę przywiązujcie zarówno do nawodnienia własnego organizmu, jak i powietrza, którym oddychacie.

Zobacz też

Jak robić zdjęcia ubrań na aukcje?

Fotografując ubrania na potrzeby aukcji internetowych, powinniśmy skoncentrować się na jak najlepszym pokazaniu fasonu i materiału, z którego ubranie jest uszyte. Najlepiej, moim zdaniem, sfotografować najpierw wyizolowaną część garderoby równomiernie oświetloną z każdej strony, na jednolitym tle, najlepiej białym.

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: