Szkolenia w dziedzinie kultury mogą obejmować następujące obszary tematyczne:

– zagadnienia pozyskiwania funduszy z różnych programów i zarządzania projektami międzynarodowymi. Są one organizowane w ramach XI priorytetu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Programu Kultura 2007-2013, Funduszu Wymiany Kulturalnej, Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego czy Programu Europa dla Obywateli. Ich adresatami są głównie instytucje, które chcą starać o uzyskanie dofinansowania na swoje przedsięwzięcia o kulturalnym charakterze. Fundusze na organizacje szkoleń można również zdobyć, starając się o dofinansowanie z 7 Programu Ramowego – Programy: Współpraca, Pomysły, Ludzie, Możliwości; Funduszu dla Organizacji Pozarządowych, Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego oraz Polsko-Norweskiego Funduszu Badań Naukowych

– organizowane są kursy animatora kultury oraz organizatora czasu wolnego. Celem tego rodzaju warsztatów jest przekazywanie wiedzy, wspierającej wspierającej w działaniach w ramach aktywizacji lokalnych środowisk. Natomiast ich organizatorem są m. in. stowarzyszenia, fundacje, organizacje o profilu turystycznym, samorządy lokalne czy firmy szkoleniowe;

– szkolenia przeznaczone dla osób pracujących w instytucjach, które w statucie mają zapis o realizowaniu działań kulturalnych – są głównie szeroko rozumiane kursy dotyczące zarządzania kulturą. Tematycznie obejmują one takie działy jak promocja, wykorzystywanie elementów zarządzania projektów do realizacji kulturalnych przedsięwzięć, zarządzaniem kadrami, współpraca z samorządami lokalnymi, pozyskiwanie funduszy unijnych czy możliwości udziału w projektach międzynarodowych.

Braliście kiedyś udział w jakimś szkoleniu? Czego dotyczyło i czy uważacie, że było przydatne? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym, jak malować na ubraniach?
Następny artykułSzkolenia (do)finansowane przez pracodawcę

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here