Zanim założymy działalność gospodarczą musimy dobrze zastanowić się nad:

– rodzajem sklepu (rodzaj oferowanego towaru, typ klienta docelowego),
– biznes planem,
– dostawcami dla naszego sklepu internetowego,
– oprogramowaniem sklepu internetowego, hosting, domena.

Gdy już dobrze przeanalizujemy wyżej wymienione zagadnienia, będziemy mieli podstawowy plan działania, możemy z pełną odpowiedzialnością zakładać własną działalność gospodarczą. Dla wszystkich zakładających własną działalność gospodarczą, rząd i Unia Europejska przygotowała szereg udogodnień. Oczywiście założenie własnej działalności gospodarczej jest wyzwaniem, jak każde przedsięwzięcie i wymaga od nas olbrzymiego zaangażowania. Co możemy dostać na wstępie?

Darmowe szkolenia z zakładania działalności gospodarczej
Dofinansowanie z PUP (średnio ok. 19 tys. złotych)
Dofinansowanie UE (40 tys. złotych)
Zniżki ZUS (przez pierwsze 2 lata)
Działanie w ramach inkubatorów przedsiębiorczości

Żeby otworzyć działalność, należy na początku stworzyć biznesplan. Najlepiek, zrboć to samemu, niek orzystając z „gotowców” tworzonych przez różne firmy. Można jednak skonsultować nasz plan ze specjalistą.

Należy pamiętać, że w przypadku zakładania sklepu internetowego istotne jest oprogramowanie, czyli profesjonalne narzędzie do prowadzenia sprzedaży. Do od niego zależy, czy klient będzie z łatwością poruszał się po naszym sklepie internetowym, nie miał trudności ze znalezieniem interesujących go produktów oraz miał pewność że jego zakupy są bezpieczne. Nie ominie nas również zakup odpowiedniej domeny i hostingu dla naszego sklepu.

Samo pojawienie się sklepu w Internecie nie przekłada się automatycznie na nasz sukces, do tego brakuje nam jeszcze dobrej reklamy. Możemy ją sobie zapewnić na innych stronach internetowych, poprzez pozycjonowanie stron (by nasz sklep wyświetlał się w wyszukiwarkach jako jeden z pierwszych w danej branży), za pomocą poczty (rozsyłanie informacji o promocjach) i poprzez wiele innych technik reklamy, jakie oferuje nam Internet.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak stworzyć umowę zlecenie?
Następny artykułZatrudnianie cudzoziemców – informacje

Szczepan Spis – psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, doradca zawodowy, doktorant UŚ, spec. ds. fizjoterapii, redaktor naczelny dwóch gazet, właściciel firmy szkoleniowej. Na co dzień ponadto zajmuje się tematyką PR, funduszy unijnych, badaniami naukowym z zakresu psychologii menadżerskiej, a obecnie szczególnie ekonomii społecznej. Z zamiłowania dziennikarz, autor wielu tekstów w różnych pismach, a także publikacji naukowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here