Samo założenie sklepu nie wymaga od nas większego zaangażowania. Serwis dysponuje czytelnym i przejrzystym regulaminem, którego przeczytanie chyba nie muszę nikomu o tym przypominać, powinno być obowiązkiem. Regulaminy tak jak tabele opłat i prowizji, OWU czyli ogólne warunki ubezpieczenia, są pomijane przez konsumentów. Rodzi to w późniejszym czasie liczne nieporozumienia, wynikające jedynie z naszego lenistwa czy niedbalstwa. Ciekawostką jest to że na stu klientów bankowych, zaledwie jeden przeczyta umowę kredytu którą podpisuje.

jak założyć sklep na Allegro

Allegro.pl

Uwaga!

Pierwszy krok to odrębny mail którym posługiwać się będziemy tylko i wyłącznie do kontaktu z klientami i w celu otrzymywania powiadomień od serwisu Allegro. Kolejny to założenie internetowego konta, na jaki dokonywane będą wpłaty od kupujących. Dostęp do pieniędzy przez internet ułatwi nam także ewentualne zwroty gotówki, czy uiszczanie płatności prowizji naliczanych przez serwis.Musimy przygotować sobie plan sprzedaży, obliczyć koszta związane z wysyłką poszczególnych przedmiotów, a także z ich przechowywaniem. Zapoznać się z regulaminem, oraz cennikiem opłat za wystawienie przedmiotów. Te koszta trzeba będzie wziąć pod uwagę, jako koszt uzyskania przychodu. Odpowiednio powiększyć marże na produkcie, pamiętając jednak o konkurencyjności ceny. Jeśli posiadamy już odrębny sklep internetowy, musimy pamiętać, że Allegro nie będzie chciało mieć w nas konkurencji. Nie zezwoli na podawanie linków czy informacji o naszej aktualnej stronie. Jeśli zarejestrujemy sklep na Allegro pod nazwa jaką posiadamy w domenie istniejącego już sklepu, dodatkowo umieścimy w podstronie „o nas” informację o istnieniu takiego sklepu, internauta bez problemu za pomocą wyszukiwarki trafi do naszego odrębnego internetowego marketu.

  • Krok pierwszy

    Koniecznym będzie stworzenie założeń dotyczących sprzedaży. Przygotowanie plików, w których będziemy rejestrować nasze obroty. Samo założenie sklepu wymaga posiadania od nas zwykłego konta na Allegro, w którym mamy już co najmniej dziesięć punktów przyznanych za komentarze od kupujących. Po zalogowaniu na stornie przechodzimy do zakładki „moje Allegro” następnie „moja sprzedaż”, „sklep Allegro „ i „informacje o sklepie”. Po przeczytani regulaminu klikamy w ikonkę „załóż sklep”.

  • Krok drugi

    Odpowiednio wcześniej powinniśmy mieć przygotowane logo naszego sklepu, oraz napisaną w przemyślany sposób notkę na temat naszej działalności. Serwis w intuicyjny sposób, wskazuje następujące po sobie czynności związane z załadowaniem pliku z logo, oraz wpisaniem nazwy i informacji o sklepie. Kolejnym krokiem jest zabawa z tłem. Czyli ustalenie grafiki, jaką chcemy aby posiadał nasz sklep. Wszystkie parametry mają opcje późniejszej zmiany. Tworząc sklep nie możemy naruszyć praw autorskich osób trzecich, podszywać się pod znane marki czy kopiować treści bezpośrednio ściągniętych z innych stron. Allegro szybko zablokuje nasz sklep. Jeśli nawet nie, użytkownicy sami z siebie stracą do nas na wstępie zaufanie. Możemy oczywiście przeprowadzić badania rynku, polegające na przejrzeniu aukcji konkurencji, zapoznaniu się z opisami przedmiotów, czy informacjami jakie ta podaje na swój temat. Jeśli jesteśmy początkującym „Allegrowiczem” będzie to nawet wskazane.

  • Krok trzeci

    Zakładając sklep musimy się liczyć z opłatą abonamentu za jego istnienie w serwisie. Pierwszy miesiąc to wydatek rzędu dwóch i pół złotego, kolejne miesiące kosztować nas będą dziesięć złotych bez grosza miesięcznie. Przygotowując kosztorys, warto zastanowić się nad skalą sprzedaży i opłacalnością założenia sklepu. Cennik sklepu Allegro dostępny jest w zakładkach. Obliczenie uśrednionego kosztu wystawienia przedmiotów i pomniejszonego co najmniej o 30% przewidywanego zysku ze sprzedaży, pozwoli nam na dojście do rentowności takiego przedsięwzięcia. Jeśli ta wydaje się być zadowalająca, po założeniu sklepu nie pozostaje nam nic innego jak wystawiać przedmioty i czekać na zyski.

  • Założenie sklepu na Allegro ma na celu poszerzenie naszej dotychczasowej sprzedaży. Obniża koszty prowizji za wystawienie przedmiotów. Będziemy mogli profesjonalnie zaprezentować ofertę, stworzyć logo naszej firmy, które dotrze do świadomości nabywców i podniesie nasze zyski. W miarę upływu czasu klienci się z nim oswoją. Zanim jednak przejdziemy do zakładki „załóż sklep” musimy przygotować się do tego procesu w sposób profesjonalny. Im więcej zorganizujemy na początku, tym mniej problemów „wyskoczy” nam już w trakcie.

    Kupowaliście kiedyś w sklepach na Allegro? Byliście zadowoleni z dokonanej transakcji?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy istnieje punkt G?
Następny artykułZalety oszczędzania

Karolina Wyszogrodzka - studentka Administracji Publicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy bankiera. Zarówno jako doradca kredytowy, ubezpieczeniowy, jak i inwestycyjny. Współpracuje z serwisami dziennikarstwa obywatelskiego, od dziesięciu lat prowadzi blogi tematyczne związane z finansami oraz te poświęcone polityce i publicystyce.

Nasz specjalista o sobie:

W „wielki i  skomplikowany” świat bankowości trafiłam kilka lat temu przez zupełny przypadek. Moja droga zawodowa od tamtej pory wiedzie przez niemalże wszystkie sektory i rodzaje produktów finansowych. Zebrane dotychczas doświadczenie zawodowe, wiedza - zarówno proceduralna, jak i produktowa - to jednak nie wszystko. Staram się w swoich artykułach odkrywać „ludzkie oblicze” świata finansów. Moim celem jest wyjaśnienie w przystępny sposób mechanizmów, naświetlenie problemów, ukazywanie „kruczków” i „haczyków”.

Naiwny idealizm takiego postępowania ma na celu zwiększenie empatii po obu stronach biurka w placówce finansowej. Ale także na przestrzeżeniu klienta  - przed nie zawsze uczciwymi zasadami gry - i bankiera - przed stosowaniem takich zasad.

Bankowość może być zabawna, mam nadzieję że - przy zachowaniu profesjonalizmu i kompetencji - nie braknie mi nigdy „języka” na ukazanie jej także z tej strony.

Stale dokształcam się w dziedzinie finansów, która - jak wiadomo - zmienia się z dnia na dzień. Pomagają mi w tym zarówno obserwacje rynku, jak i rozmowy ze specjalistami będącymi w gronie moich znajomych.

Finanse nie są jedynym ośrodkiem moich zainteresowań. Jako zodiakalny bliźniak nie potrafię znaleźć dla siebie jednego miejsca na dłużej. Próbuję swoich sił w rysunku i fotografii. Książki traktuję jak narkoman, kończąc jedną odczuwam głód następnej. Otaczająca mnie rzeczywistość - polityczna, społeczna i każda inna - niezmiennie  napawa mnie dziecięcym zdziwieniem. Wyrażam je od ponad dziesięciu lat w swoim blogu, w  formie nie zawsze eleganckich paszkwili i felietonów. Z racji lokalnego patriotyzmu umiłowałam sobie sztukę. Jako wieloletniej tancerce w zespole muzyki dawnej przyswajanie jej  - zwłaszcza w formie teatru  - sprawia mi niewyrażalną w słowach przyjemność. A stresy odreagowuję w swoim królestwie, czyli kuchni dzięki karmienie bliskich i siebie.

Mam wielki apetyt na życie. Nieustannie pracuję nad swoimi kompetencjami i językiem. Trudno mi jednak poskromić w sobie narcyzm, samochwalstwo i naturę prześmiewcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here