Fitness Na czym polega trening insanity? + film

Na czym polega trening insanity? + film

-

Maksymalny trening interwałowy stworzony przez eksperta fitness Shaun T. jest kompletnym przeciwieństwem tradycyjnego treningu interwałowego. Zamiast pracować w umiarkowanym tempie i w miarę krótkich seriach intensywnej aktywności Insanity trening proponuje długie serie wysokiej intensywności treningów, przerywane jedynie krótkimi pauzami na odpoczynek.

Tradycyjny trening interwałowy jest skuteczny, ponieważ stosuje metodę zmiennej intensywności ćwiczeń co powoduje, że organizm w szybszym tempie wykorzystuje naszą tkankę tłuszczową do uzupełniania energii w trakcie treningu, dzięki czemu spalamy niechciane kilogramy. Shaun T. do korzyści wynikających z treningu interwałowego dodał wysoką intensywność. Podczas takich ćwiczeń jesteśmy w stanie spalić aż do 1000 kalorii na godzinę.

Potencjalne korzyści z treningu Insanity są bardzo kuszące, ale niestety nie są dla każdego. Jest to trudny zaawansowany program ćwiczeń. Który wymaga pewnego poziomu sprawności fizycznej i zaangażowania. Jeśli jesteś kobietą w ciąży, treningi te są zbyt intensywne dla ciebie. Mogą być zagrożeniem dla ciąży. Jeśli jesteś osobą początkującą musisz rozpocząć mniej intensywny program ćwiczeń. Jesteś otyły musisz skontaktować się z lekarzem ,czy takie formy ćwiczeń nie będą zagrożeniem dla twoich kości, stawów a nawet serca.

Treningi Insanity są odpowiednie dla osób które są w dobrej kondycji oraz pragną osiągnąć wyższy poziom sprawności fizycznej. Jeśli jesteś zaangażowany w takie sporty jak wspinaczka, snowboard ten trening również jest dla ciebie.

Ćwiczenia Insanity zawierają Fit Testy, które pokażą na jakim szczeblu sprawności fizycznej jesteś. Pozwalają spalać tłuszcz w każdej partii twojego ciała. Trening rozbudowuje masę mięśniową . Zestaw płyt DVD zawiera również plan żywieniowy i kalendarz Insanity.

Jeśli jesteś osobą systematyczną, sprawną fizycznie i chcesz uzyskać zgrabną i wyrzeźbioną sylwetkę w zaledwie 60 dni, ten zestaw ćwiczeń jest stworzony specjalnie dla ciebie!

Zobacz film, który przybliży Ci trening Insanity – YouTube – InsaneWorkoutReviews:

Uprawiacie jaką aktywność fizyczną? Ile czasu w tygodniu poświęcacie na ruch?

Sylwia Załuńska

Sylwia Załuńska – absolwentka Studium Zdrowia i Urody, instruktorka rekreacji ruchowej. Fitness to jej praca i wielka pasja. Jej przepis na zdrowie to aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Wegetarianka od 7 lat.

 

Nasz specjalista pisze o o sobie:

Od zawsze lubiłam sport, w ćwiczeniach fitness zakochałam się od pierwszych zajęć. Zawsze staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi sprzętu na siłowni czy nowych form zajęć.

Swoją wiedzę i doświadczenie staram się jak najgorliwiej przelewać na papier i dzielić się nią ze wszystkimi zainteresowanymi.

Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia,  egzystuję w zgodzie z naturą.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak, gdzie wieszać lustra?

W odległych czasach lustro było symbolem luksusu, z biegiem lat stało się przedmiotem typowo użytkowym. Dziś, oprócz swojej podstawowej funkcji, pełni ono też rolę dekoracji kształtującej charakter danego wnętrza. Właśnie pod tym kątem warto jest spojrzeć na ten przedmiot, a żeby w pełni go docenić, trzeba najpierw poznać możliwości, które w sobie kryje.

Ogrzewanie podłogowe – czy warto?

Ogrzewanie podłogowe posiada coraz to więcej zwolenników ze względu na uraz spowodowany w większości przypadków przez mało estetyczne grzejniki ścienne. Poza tym raczkujące po zimnej posadzce dziecko rodzice starają się chronić, a wychodzenie z gorącej kąpieli na płytki łazienki również wiąże się z pewnym dyskomfortem.

Zobacz też

Jaki nocleg w Gorcach wybrać?

Na obrzeżach Gorczańskiego Parku Narodowego funkcjonują trzy schroniska PTTK. Są to: schronisko PTTK im. Czesława Trybowskiego na Starych Wierchach, schronisko PTTK im. Władysława Orkana na Turbaczu oraz schronisko PTTK na Maciejowej.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: