Wyróżniamy cztery rodzaje cięć włosów, w fryzurach typowych dla nastolatków:

Country – typowe dla niego są asymetrycznym cięcia, przykład to – modna już od wielu sezonów odważna fryzura, składająca się z krótko wystrzyżonego jednego boku i długiej, opadającej na twarz grzywki.

Freestyle – dozwolone jest najbardziej nawet fantazyjne uczesanie, jednak z zachowanie naturalności w uczesaniu, włosy powinny być mocno wycieniowane.

Standard – cechują go proste cięcia bez cieniowania, fryzury w stylu „bob”, upięcia, przykład fryzury – włosy do ramion – dłuższe z przodu a krótkie z tyłu.

Popkultura – cięcia awangardowe, cechujące najbardziej odważne fryzury. Typowe dla nich są wycięta grzywka, zróżnicowane długości pasm włosów, cięcia odsłaniające i podkreślające twarz.

W zależności od rodzaju włosów możemy zdecydować się na jakąś modną fryzurę:

1. Jeśli masz włosy krótkie to wystarczy wysuszyć włosy, unosząc palcami pasma na czubku głowy. Potem spryskaj końcówki lakierem i skończ suszenie. Na koniec wymodeluj dowolnie końcówki włosów za pomocą lakieru.
2. W przypadku włosów półdługich wgnieć w umyte włosy trochę pianki, potem nawiń. Pasma włosów na wałki. Wysusz tak włosy – unosząc je przy nasadzie. Po zdjęciu wałków potargaj palcami włosy.
3. W długie włosy wczesz trochę pianki. Potem wydziel grube pasma, skręć je luźno w ślimaczki i przypnij spinkami. Wysusz włosy, usuń spinki, zrób przedziałek z boku głowy i ułóż fale rękoma.

Możesz tez zdecydować się na założenie opaski (będąc nastolatką nie będziesz wyglądać infantylnie).
Na umyte włosy nałóż odrobinę pianki. Pasma zakręć na grube wałki i wysusz letnim strumieniem suszarki. Następnie rozczesz loki palcami i potargaj włosy. Gotowe uczesanie ozdób cieniutką, metalową opaską.
Natapirowane włosy zapleć w luźny warkocz, wysoko na głowie. We włosy z przodu wetrzyj żel i uformuj z grzywki pazurki. Uczesanie ozdób opaską dekoracyjną np. ozdobioną kokardką.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasło a margaryna – różnice
Następny artykułJak sobie radzić z nadwrażliwością zębów?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here