Trwała to zabieg mocno inwazyjny dla skóry głowy oraz cebulek włosów, gdyż wykorzystuje się przy nim silne środki chemiczne. Mogą więc być suche i podniszczone a wiadomo, że nie o takie „trwałe uczesanie” nam chodzi. Należy więc stosować pewne zabieg, mające na celu regenerację cebulek włosów bez zniszczenia ich nowej, kręconej struktury.

Co należy robić?

1. Po zabiegu przez okres trzech dni nie można dopuścić do kontaktu włosów z wodą, w tym również chodzi o saunę. Wilgoć spowoduje, iż misternie skręcone salonie fryzjerskim włosy, zwyczajnie się rozprostują.

2. Staraj się unikać suszenia włosów za pomocą suszarki. I tak są już dostatecznie przesuszone zabiegiem trwałej. Jeśli w tygodniu nie masz na to czasu, postaraj się czekać aż pasma same wyschną w dni wolne od pracy.

3. Przy zastosowaniu suszarki wybieraj taką z dyfuzorem lub susz włosy nie tuż przy nasadzie i strumieniem łagodniejszego ciepła warto, przed wysuszeniem włosów, wetrzeć w nie specjalną odżywkę na przykład wzbogaconą jedwabiem pasma włosów rozczesuj zawsze grzebieniem o szerokich zębach – nigdy szczotką.

4. Włosy po trwałej mają tendencję do rozdwajania się więc podcinaj co jakiś czas końcówki.

5. Używaj również odżywek i szamponów wzbogaconych o wyciąg z dzikiej róży oraz gingko biloba (miłorząb japoński). Działają one regenerując na włosy, wygładzając pasma oraz wspomagając utrzymanie wody przez cebulki.

Można spróbować ziół w celu wzmocnienia włosów, pijmy więc napary ze skrzypu polnego, stosować płukanki z mięty, rozmarynu oraz pokrzywy Warto również pomyśleć o odżywczych zabiegach pielęgnacyjnych, do jej przeprowadzenia potrzebne będą:

– dwie łyżeczki nafty oczyszczonej
– łyżeczka oleju rycynowego
– sok z cytryny
– jedno żółtko

Wszystkie składniki ucieramy aż do uzyskania papki o konsystencji majonezu. Uzyskana miksturę nakładamy na umytą głowę. Po jej nałożeniu delikatnie wmasowujemy ją we włosy i skórę koniuszkami palców a następnie nakładamy czepek foliowy, owijamy głowę ręcznikiem i pozostawiamy tak przez 1 godzinę. Jeżeli chcemy uzyskać oczekiwany efekt powinniśmy stosować ją codziennie przez miesiąc.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNude make-up – poradnik
Następny artykułMakijaż dzienny – krok po kroku

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here