Gry Jak podłączyć pada od PS do PC?

Jak podłączyć pada od PS do PC?

-

Joypad do konsoli Playstation ma specjalne wejście, którego nie znajdziemy w naszym komputerze. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku będzie więc zakup specjalnej przejściówki, która z jednej strony umożliwia podpięcie joypada (występują również takie, które pozwalają na podłączenie dwóch jednocześnie), zaś z drugiej posiada wejście USB, za pomocą którego podepniemy ją do komputera. O ile samo podłączenie nie stanowi specjalnego wyzwania, o tyle wybór odpowiedniej przejściówki już tak.

Niektóre gry bowiem nie są kompatybilne ze wszystkimi modelami, inne zaś utrudniają grę blokując niektóre przyciski. Są też takie, które powodują lagi, a więc spowolnienie reakcji na ekranie monitora pod wpływem naciskania odpowiednich przycisków. Jedną z najlepszych przejściówek tego typu zapewniających komfortowe granie jest PSX/PS2 TO PC USB Converter lub Superbox 3. Ich cena waha się w granicach 30 zł.

Należy także pamiętać, że niektóre modele posiadają płytę instalacyjną, inne zaś działają od razu po podłączeniu.

W tym drugim przypadku w razie problemów:

1. Wchodzimy do Panelu Sterowania,
2. Następnie klikamy w Drukarki i inny sprzęt,
3. Wybieramy Kontrolery Gier.
4. Zaznaczamy wykryty sprzęt
5. Akceptujemy klikając OK.

Od teraz powinniśmy już cieszyć się grą za pomocą joypada od Playstation lub Playstation 2.

Udało Wam się podłączyć pada? A może coś sprawiło Wam problem? Wypowiedzcie się w komentarzach

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Nauczyciel na studniówce – zachowanie

Studniówka to bal dla uczniów i ich nauczycieli, dlatego zasady savoir-vivre’u obowiązują obydwie strony. Co wypada nauczycielom, a jak nie powinni się zachowywać?

Ostropest plamisty – działanie, zastosowanie

Ostropest plamisty (Silybum marianum) to roślina, która zastosowana w odpowiednim momencie i we właściwej dawce może uratować życie. Zaliczana jest do ziół na wątrobę i detoksykujących. Preparaty z ostropestu mogą pomóc nawet w przypadkach, które na pozór wyglądają beznadziejnie.

Zobacz też

Nowoczesna płyta gazowa do zabudowy

Ten specjalistyczny sprzęt to doskonała alternatywa do kuchenek, które...

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: