Gry Jaka myszka dla gracza? Czym kierować się przy zakupie...

Jaka myszka dla gracza? Czym kierować się przy zakupie myszki?

-

Rozmiar myszki – im wiekszy rozmiar, tym większa wygoda w użytkowaniu. Im myszka jest większa, tym lepiej ma rozłożone przyciski. W ferworze gry często niezbędna jest błyskawiczna reakcja, a ta może być utrudniona, gdy cała dłoń zakrywa myszkę i nie możemy wcisnąć odpowiedniej komendy w ułamku sekundy, tylko tracimy czas na podnoszenie dłoni.

Spora ilość przycisków – profesjonalna mysz dla graczy powinna mieć przynajmniej 8 przycisków, z czego 2 lub 3 powinny być po bokach (najlepiej w okolicach kciuka i palca wskazującego, gdyż to właśnie one pierwsze reagują na bodźce).

Dopasowanie wagi myszy – obecnie wiele urzadzeń tego typu oferuje możliwość zwiększania lub zmniejszania wagi przy użyciu specjalnych ciężarków montowanych od spodu myszy. Warto zaopatrzyć się w mysz z przynajmniej 5 ciężarkami i na samym początku zacząć grę ze wszystkimi w środku. Jeśli przyzwyczaimy się do danego stopnia oporu, a następnie wyjmiemy 1 lub 2 ciężarki, to nasze reakcje – a co za tym idzie refleks i skuteczność – będą znacznie poprawione, co pozytywnie wpłynie na wynik gry.

Konfiguracja i programowanie – warto zwrócić uwagę na takie myszki, które oferują możliwość zapropogramowania przycisków pod konkretną grę. Myszy takie oferują również możliwość zaprogramowania komend wysyłanych wczesniej za pomocą klawiatury. Funkcja ta może okazać się szczególnie pomocna w rozgrywkach sieciowych oraz grach, które wymagają błyskawicznych reakcji (strategie i gry FPS).

A jaką myszkę Wy wybraliście i dlaczego? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Szkolenia – gdzie szukać sponsorów?

Gdy mamy już ciekawy pomysł na szkolenie, to najczęściej brakuje pieniędzy na jego realizację. W takiej sytuacji należy przeprowadzić szeroko zakrojną akcję poszukiwania sponsorów, dzięki którym uda się zdobyć pieniądze na zorganizowanie naszego przedsięwzięcia.

Odpowiedzialność prawna nieletnich

Prawo nie stawia nastolatków w jednoznacznej sytuacji, bowiem zależy ona od kilku czynników. W społeczeństwie powszechnie przyjęło się, że ukończenie 18 lat oznacza pełnoletność. Nie zawsze jest to jednak tak oczywiste, jakby się niektórym wydawało...

Zobacz też

Masaż karku – opis krok po kroku

Stres i zmęczenie powodują ból, napięcie mięśni szyi, utrudniają koncentrację. W przypadku choroby skóry, stanów zapalnych, nowotworów, chorób zakaźnych, poważnych chorób serca i dużego nadciśnienia nie należy wykonywać masażu karku.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: