Gry Jakie są najlepsze gry ekonomiczne?

Jakie są najlepsze gry ekonomiczne?

-

W Capitalism II gracz ma do wyboru szeroki wachlarz działań: może wykupywać akcje na giełdzie, przejmować konkurencję, budować, kupować i wynajmować nieruchomości, organizować kampanie medialne dla własnych przedsiębiorstwa (reklama w stacjach telewizyjnych, gazetach, stacjach radiowych), zatrudniać odpowiednich specjalistów w dziedzinach ważnych dla prowadzenia biznesu (marketing, finanse, pr).

Interesującą grą jest Oil Tycoon, stanowiąca wyzwanie strategiczno-ekonomiczne, w której gracz wciela się w rolę szefa firmy zajmującej się wydobywaniem ropy naftowej. Gracz może wybrać sobie jeden z trzech poziomów trudności oraz liczbę przeciwników sterowanych przez komputer (do pięciu). Jeszcze ciekawsze może być gra online, rozgrywana jednocześnie z wieloma osobami (z innymi internautami). Świat Oil Tycoon składa się min. z trzydziestu miast oraz osiemnastu miejsc wiertniczych (np. Morze Północne, Zatoka Perska). Możliwe są dwa tryby gry: w czasie rzeczywistym i turowym. Ten, kto chce zostać w tej grze rekinem finansowym, musi wykazać się umiejętnością kontrolowania wielu różnych czynników jednocześnie.

Atrakcyjną alternatywą dla powyższych propozycji może być Simcity. To seria gier symulacyjnych, w których zadaniem gracza jest budowanie oraz zarządzanie miastami. Budując nowe miast gracz wyznacza strefę mieszkalną, przemysłową, handlową. Musi również zadbać o sieć wodociągową, drogową, energetyczną – wszystko co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju miasta. Należy też wybrać i zorganizować odpowiednie rozwiązania komunikacyjne – transport publiczny, porty, lotniska. Infrastruktura miejska nie może też oczywiście obyć się bez szpitali, szkół – należy przy tym uwzględnić potrzeby ludności, której liczba wzrasta wraz z rozwojem organizmu miejskiego. Kolejne wersje tej gry wzbogacane są o coraz bardziej zaawansowane wątki zarządzania miastem, jak np. zanieczyszczenie środowiska, konieczność płacenia za eksploatację elektrowni i sieci wodociągów itp.

A Wy jakie gry ekonomiczne byście polecili? Podzielcie się swoimi opiniami.

Norbert Banasiak

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za posiadanie marihuany?

Posiadanie narkotyków (w tym marihuany) jest w Polsce nielegalne - grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czym się kierować kupując monitor?

Wybór odpowiedniego monitora tylko pozornie może wydać się prosty. Najlepiej bowiem wybrać jak największy, a jednocześnie w miarę tani, ale nawet takie nie gwarantują pełnego komfortu w trakcie pracy. Na co zatem zwracać jeszcze uwagę przy kupnie monitora do komputera?

Zobacz też

Ciasto wegańskie czekoladowe – przepis

Weganizm to odmiana wegetarianizmu, nieuznająca spożywania niczego, co pochodzi od zwierząt. Oprócz mięsa weganie nie jedzą też jajek, przetworów mlecznych, galaretek na bazie żelatyny oraz miodu. Nie oznacza to jednak, że pozbawieni są przyjemności jadania ciast i deserów.

Konsultant telefoniczny – łatwa i przyjemna praca?

Znalezienie pracy konsultanta telefonicznego nie jest trudne, nawet jeśli jesteś początkującym i nie masz doświadczenia. Możesz zaoferować elastyczne godziny...

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest...

Może Cię zainteresuje: