Gry Minecraft - jak się uleczyć?

Minecraft – jak się uleczyć?

-

Generalnie zasada jest bardzo prosta – jedzenie przywraca nam zdrowie (w postaci serduszek), tak więc najłatwiejszym sposobem na podleczenie się jest pozyskanie żywności. Ta dzieli się na różne dziedziny, w zależności, skąd pochodzi.

Jednym z prostszych sposobów na uleczenie się jest znalezienie jabłka. Te może wypaść z liści drzew w momencie, gdy w nie uderzamy. Zwykłe jabłko przywraca nam 2 serduszka, można także zaopatrzyć się w wersję złotą, która leczy nas całkowicie. Do jej wytworzenia potrzebujemy czerwonego jabłka oraz 8 bloków złota (trzeba przyznać, iż jest to kosztowny przedmiot). Na stole craftingowym otaczamy jabłko złotem z każdej strony, by uzyskać efekt końcowy.

Mięso pozyskamy polując chociażby na świnie. Wieprzowina może zostać spożyta w postaci surowej (uzyskamy 1.5 serduszka), możliwe jest także upieczenie jej w piecu. Aby to zrobić, należy użyć wieprzowiny na piecu, dodając przy okazji opał. Przysmak takowy przywróci nam 4 serduszka. Zasada jest podobna do całej reszty mięs – surowe leczą nas w mniejszym stopniu niż te, upieczone w piecu. Warto zatem czasem poświęcić chwilę na gotowanie.

Prawdziwy kucharz nie może oczywiście zapominać o żywności podstawowej, jaką jest chleb. Ten wykonamy, układając w poziomej linii trzy sztuki ściętego zboża. Przysmak takowy przywróci nam 2.5 serduszka.

Jednym z bardziej opłacalnych sposobów odzyskania nadszarpniętego zdrowia jest wypicie gulaszu grzybowego. Ten sporządzimy, wykorzystując do tego miskę oraz dwa rodzaje grzybów – czerwone oraz brązowe. Miskę otrzymamy natomiast, łącząc ze sobą trzy deski, ułożone na kształt litery „V”. Takowy specyfik przywraca nam aż 5 serduszek.

Jak widać, sposobów na uleczenie się jest w Minecrafcie całkiem sporo. Warto dodać, iż rozsądnym rozwiązaniem jest trzymanie kilka sztuk któregoś przysmaku w pasku podręcznej pomocy – w razie zagrożenia będziemy w stanie w bardzo szybki sposób odzyskać utracone zdrowie.

Mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

Poprzedni artykułJak wróżyć z kości?
Następny artykułJak wróżyć z obrączki?
Wojciech Onyśków

Wojciech Onyśków – aktualnie student politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od ponad trzech lat pracuje jako redaktor dla MiastaGier, strony poświęconej elektronicznej rozrywce. Zajmuje się głównie pisaniem zapowiedzi, relacji z pokazów, recenzji, a czasami także felietonów – wszystko oczywiście w powiązaniu z grami.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Swoją karierę związaną z dziennikarstwem zaczynałem, pisząc recenzje książek dla wszelakiej maści fan-zinów. Po pewnym czasie, nabierając cennego doświadczenia, postanowiłem przebranżowić się na gry – czyli coś, co kocham praktycznie od urodzenia. Takim oto sposobem trafiłem do Miasta Gier, gdzie rezyduję do tej pory.

Pierwszy komputer dostałem w wieku trzech lat, tak więc od małego szkraba obcuję z grami, co owocuje dość sporą wiedzą na ich temat. W wolnych chwilach nie stronię także od literatury – głównie fantastyka i sci-fi, lecz nie gardzę także dobrze przemyślanym kryminałem.

Uwielbiam znajdować się w sytuacjach kryzysowych, gdy czas nagli, a cel zdaje się być nieosiągalny. Wychodzę z założenia, iż nie ma rzeczy niemożliwych… oczywiście w ramach zdrowego rozsądku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wzbudzić zaufanie podczas rozmowy biznesowej?

Klient zawsze będzie miał do naszej oferty ograniczone zaufanie. Zawsze przyjdzie taki moment, gdy klient zacznie pytać dlaczego ten produkt jest taki tani? Jest po prostu kiepski? Albo dlaczego jest taki drogi? Naciągacie mnie? Właściwie nie ma oferty, która sama z siebie wzbudziłaby zaufanie.

Sztuki walki – rodzaje

Przy wyborze sztuki walki będziemy musieli odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie, co chcemy osiągnąć przez jej opanowanie: czy naszym priorytetem będzie sztuka samoobrony, znalezienie interesującej formy rozwoju fizycznego, czy znaczenie ma dla nas również rozwój psychiczny. Poniżej przedstawionych zostanie kilka propozycji.

Zobacz też

Ile wynoszą wpłaty na PFRON i jak ich dokonywać?

Wpłaty na PRFON należą do należności publicznoprawnych, które zobowiązani są odprowadzać przedsiębiorcy. Wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych muszą dokonywać przedsiębiorcy zatrudniający minimum 25 pracowników w pełnym wymiarze godzin (zatrudnionych na pełny etat), u których wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych nie przekracza 6% zatrudnionej liczby pracowników.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: