Hobby Broszka z materiału - jak zrobić? Krok po kroku

Broszka z materiału – jak zrobić? Krok po kroku

-

Broszki zdobią nasze koszule, marynarki, torebki, czapki, kapelusze, szaliki, a nawet obuwie. Jeśli nie posiadasz jeszcze wśród swoich dodatków broszki, najwyższy czas zmienić ten stan. Oto krótkie i bardzo proste instrukcje wykonania broszek z materiałów – organzy i filcu.

1. Kwiatek z organzy.

Organza jest tkaniną syntetyczną i delikatną, a jednocześnie wytrzymałą. Jej główną zaletą jest to, że można ją zabezpieczyć przed strzępieniem i nie trzeba jej w tym celu szyć. Wystarczy, że opalimy brzegi nad świeczką.

Aby wykonać kwiatek z organzy, musimy wyciąć kółka różnej wielkości. Po opaleniu brzegów nad świeczką układamy płatki jeden na drugim, od największego do najmniejszego. Na środku zszywamy je razem. Dodajemy koraliki, aby zakryć szew na środku i dodać naszemu kwiatkowi więcej uroku. Pod spodem doczepiamy zapinkę bądź agrafkę. Voilà!

2. Filcowy kwiatek.

Do wykonania takiej broszki potrzebujemy arkusza filcu, igły i nitki, zapinki lub agrafki, nożyczek oraz cekinów.

Zaczynamy od wycięcia płatków. Najlepiej, jeśli będą w różnych rozmiarach. Od wielkości płatków zależy wielkość całej broszki, więc najpierw zastanów się, na jakim rozmiarze ci zależy.

Im więcej wytniesz płatków, tym bardziej rozbudowana i efektowna będzie twoja broszka.

Płatki musimy ze sobą połączyć. Zaczynamy od środka. Z pierwszego płatka robimy rulonik. Wokół niego doszywamy resztę płatków. Płatki znajdujące się najbliżej środka powinny być mniejsze, a te, które doczepimy na zewnątrz – większe. Otrzymamy w ten sposób efekt najbardziej zbliżony do naturalnego kielicha kwiatowego. Gotowy kielich możemy ozdobić cekinami. Możesz przyszyć je w sposób przypadkowy lub obszyć wystające brzegi płatków.

filcowa broszka wykonanieFot. Monika Piotrowska

Ciekawy efekt otrzymamy, jeśli delikatnie opalimy brzegi płatków. Uwaga – filc nie topi się tak, jak organza, ale całkiem szybko się pali!

Uwaga!

Ostatnią czynnością jest przyszycie zapinki lub agrafki. Dobra zapinka posiada prosty mechanizm blokujący, dzięki któremu unikniesz ukłucia, dlatego polecam użycie zapinki. Agrafki również nadają się do wykonania broszki, jednak musisz liczyć się z ewentualną niespodzinką w postaci bolesnego ukłucia.

Lubicie nosić ręcznie robioną biżuterię? Do czego założyłybyście takie broszki? Dajcie znać!

Monika Piotrowska

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za ukrywanie osoby poszukiwanej?

Ukrywanie osoby poszukiwanej jest przestępstwem przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, za które grozi kara pozbawienia wolności.

Lokata strukturyzowana – wady i zalety

Na rynku istnieje cała gama produktów finansowych mających na celu powiększenie kapitału. Między innymi lokaty i fundusze inwestycyjne. Pierwsze dają nam gwarancję, że po wygaśnięciu umowy odzyskamy pieniądze i drobny procent, jaki w czasie jej trwania narósł. Drugi typ polega na zainwestowaniu gotówki bez gwarancji jej odzyskania. Fundusze mogą stracić na wartości i my możemy „utopić” pieniądze. Może się również okazać, że zyski będą znacznie większe niż się spodziewaliśmy. Wszystko zależy od typu inwestycji, kompetencji doradcy i sytuacji na rynku.

Zobacz też

Jak zlikwidować działalność gospodarczą krok po kroku?

Powody zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej mogą być bardzo różne, nierentowność firmy czy różnego rodzaju powody osobiste. Bez względu jednak na przyczynę koniecznie trzeba prawidłowo przeprowadzić likwidację firmy tak aby uniknąć przyszłych kłopotów.

Wybieramy blender ręczny — czym się kierować?

W domowej kuchni wykorzystuje się na co dzień liczne sprzęty, które w znacznym stopniu ułatwiają przygotowywanie poszczególnych potraw. Doskonałym...

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Podstawowe zasady

Oparzenie to uraz, na który narażone są osoby w każdym wieku. Wszyscy pacjenci wymagają tak samo pilnej pomocy medycznej....

Może Cię zainteresuje: