Horoskop Dopasowanie numerologiczne partnerów - na czym polega?

Dopasowanie numerologiczne partnerów – na czym polega?

-

Magiczna cyfra urodzenia. Najbardziej popularna forma numerologii odnosi się do wróżby z daty urodzenia. Moment narodzin jest traktowany jako chwila magiczna, która wyznacza nasze cechy charakteru i ma istotny wpływ na nasze losy. Numerologia często łączy się w tym przypadku z astrologią, analizującą dodatkowo określone układy planetarne i tworzącą na tej podstawie horoskopy. Jeżeli zaś chodzi o samą cyfrę urodzenia, dodaje się tu wszystkie cyfry składające się na dokładną datę: dzień, miesiąc i rok. Zasadą jest w tym przypadku rozbijanie większych liczb na pojedyncze cyfry, tak by wynik końcowy nie był większy niż cyfra 9. Nie rozbija się natomiast wyniku 11 i 22. W ten sposób otrzymujemy więc naszą magiczną cyfrę, której przyporządkowane są określone cechy charakteru, szczęśliwe dni, korzystne kolory, no i oczywiście związki erotyczne.

Symboliczna liczba imienia. Inną formą numerologicznej wróżby jest przekładanie imienia lub imienia i nazwiska na konkretną liczbę. Robi się to na zasadzie przyporządkowania każdej literze alfabetu określonej cyfry. W ten sposób powstaje cyfra naszego imienia. Co ciekawe, jeżeli kobieta wychodząc za mąż, zmienia nazwisko lub przybiera nazwisko dwuczłonowe, przyjmuje wraz z nim pewne tendencje i cechy. Do cyfr nieparzystych bardziej będą pasować osoby, których liczba imienia również jest nieparzysta i vice versa.

Liczba przyszłości. Według numerologii, w doborze odpowiedniego partnera należy również wziąć pod uwagę tak zwaną liczbę przyszłości. Oblicza się ją dodając liczbę urodzenia do liczby imienia. Ma ona wyznaczać nasz los, więc również to, z kim się zwiążemy. Można więc powiedzieć, że numerologia to nie tylko konkretne zabiegi matematyczne, ale przede wszystkim wiara w istnienie przeznaczenia. Wielu ludzi traktuje tę dziedzinę ezoteryki z przymrużeniem oka, jako okazję do zabawy. Niektórzy jednak są przekonani, że numerologia pomogła im w znalezieniu idealnego partnera. Można powiedzieć, że jeśli tylko jesteśmy zadowoleni z naszych wyborów, każdy sposób, który nas do nich doprowadza jest dobry.

Wierzycie w numerologię? Sprawdzaliście, czy jesteście ze swoją drugą połową dopasowani? Dajcie znać!

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kto w firmie odpowiada za nadużycia podatkowe?

W przedsiębiorstwach dochodzi do nieprawidłowości w rozliczaniach z fiskusem, nieodzowne w związku z tym staje się ustalenie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia lub przestępstwa skarbowe. Ustalenie odpowiedzialności konkretnej osoby może skutkować także nałożeniem sankcji finansowych na przedsiębiorstwo. Jak zatem ustalić osobę odpowiedzialną za nadużycia podatkowe w firmie? Prezentujemy najważniejsze zagadnienia.

Skróty klawiszowe w Photoshopie

Używasz Photoshopa i masz dość szukania wszystkich opcji? Gwarantujemy, że po nauczeniu się podstawowych 25 skrótów klawiszowych będziesz 50% efektywniejszy i będziesz miał więcej czasu.

Zobacz też

Co grozi za jazdę po pijanemu?

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to surowo karane przestępstwo. Tak surowe kary mają na celu odstraszenie potencjalnych sprawców przed jego popełnieniem.Warto wiedzieć jaka kara czeka nas za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: