Horoskop Dopasowanie numerologiczne partnerów - na czym polega?

Dopasowanie numerologiczne partnerów – na czym polega?

-

Magiczna cyfra urodzenia. Najbardziej popularna forma numerologii odnosi się do wróżby z daty urodzenia. Moment narodzin jest traktowany jako chwila magiczna, która wyznacza nasze cechy charakteru i ma istotny wpływ na nasze losy. Numerologia często łączy się w tym przypadku z astrologią, analizującą dodatkowo określone układy planetarne i tworzącą na tej podstawie horoskopy. Jeżeli zaś chodzi o samą cyfrę urodzenia, dodaje się tu wszystkie cyfry składające się na dokładną datę: dzień, miesiąc i rok. Zasadą jest w tym przypadku rozbijanie większych liczb na pojedyncze cyfry, tak by wynik końcowy nie był większy niż cyfra 9. Nie rozbija się natomiast wyniku 11 i 22. W ten sposób otrzymujemy więc naszą magiczną cyfrę, której przyporządkowane są określone cechy charakteru, szczęśliwe dni, korzystne kolory, no i oczywiście związki erotyczne.

Symboliczna liczba imienia. Inną formą numerologicznej wróżby jest przekładanie imienia lub imienia i nazwiska na konkretną liczbę. Robi się to na zasadzie przyporządkowania każdej literze alfabetu określonej cyfry. W ten sposób powstaje cyfra naszego imienia. Co ciekawe, jeżeli kobieta wychodząc za mąż, zmienia nazwisko lub przybiera nazwisko dwuczłonowe, przyjmuje wraz z nim pewne tendencje i cechy. Do cyfr nieparzystych bardziej będą pasować osoby, których liczba imienia również jest nieparzysta i vice versa.

Liczba przyszłości. Według numerologii, w doborze odpowiedniego partnera należy również wziąć pod uwagę tak zwaną liczbę przyszłości. Oblicza się ją dodając liczbę urodzenia do liczby imienia. Ma ona wyznaczać nasz los, więc również to, z kim się zwiążemy. Można więc powiedzieć, że numerologia to nie tylko konkretne zabiegi matematyczne, ale przede wszystkim wiara w istnienie przeznaczenia. Wielu ludzi traktuje tę dziedzinę ezoteryki z przymrużeniem oka, jako okazję do zabawy. Niektórzy jednak są przekonani, że numerologia pomogła im w znalezieniu idealnego partnera. Można powiedzieć, że jeśli tylko jesteśmy zadowoleni z naszych wyborów, każdy sposób, który nas do nich doprowadza jest dobry.

Wierzycie w numerologię? Sprawdzaliście, czy jesteście ze swoją drugą połową dopasowani? Dajcie znać!

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wykonać makijaż odmładzający?

Każda z nas wykonując swój dzienny makijaż, obiera jakiś cel. Albo chcemy wyglądać bardziej seksownie, albo podkreślamy swoja osobowość, ale dla każdej z nas najważniejsze jest to, aby wyglądać i czuć się dobrze. To samo tyczy się makijażu skóry dojrzałej.

Wzdęcia i gazy – jak sobie z nimi radzić?

Do jednych z najbardziej uciążliwych dolegliwości na które cierpimy należą wzdęcia i gazy. Jest to przypadłość dosyć bolesna, nieprzyjemna i często kłopotliwa. Jakie kroki podjąć, by uniknąć gromadzenia się gazów w organizmie?

Zobacz też

Jak postarzyć zdjęcie w Photoshopie?

Korzystając z programu Adobe Photoshop możemy w całkiem prosty, a jednocześnie efektywny sposób postarzyć nasze zdjęcia. Po otworzeniu zdjęcia w programie, duplikujemy warstwę, za pomocą prawego przycisku myszy klikniętego na warstwę.

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: