Dobry temat do rozmów. Na początku znajomości zagadnienie znaków Zodiaku może się stać bardzo dobrym wspólnym tematem, zwłaszcza jeśli okaże się, że według astrologicznych przewidywań nasze znaki mają szanse na coś więcej. Wspólne śledzenie horoskopów dla par może nam dostarczyć wielu miłych przeżyć. Dzięki temu poczujemy, że jesteśmy sobie bardziej bliscy, a ponadto może znajdziemy kilka pomocnych wskazówek. Partner może na przykład zwrócić uwagę, co jest dla niego rzeczywiście ważne, a czego nie lubi.

Okazja do pogłębienia wiedzy o partnerze. Horoskopy dla par są także doskonałym narzędziem zdobywania wiedzy na temat charakteru drugiej strony. Możemy się choćby dowiedzieć, czy nasz partner wierzy w astrologię. Horoskopy mogą stać się okazją do refleksji nad naszym związkiem, do zastanowienia się, czego naprawdę oczekujemy i czy nasze myślenie o przyszłości jest zbieżne.

Sposobność do wzajemnej obserwacji. Informacje zawarte w horoskopach, nawet jeśli potraktujemy je z przymrużeniem oka, mogą nam pomóc w ukierunkowaniu obserwacji partnera. Co więcej, dzięki wspólnej lekturze horoskopów dla par dowiemy się, co nasza druga połówka o nas myśli. Będziemy mieli okazję usłyszeć, czy rzeczywiście, tak jak powiada horoskop, jesteśmy bardzo romantyczni, czy też wolimy rzeczowe podejście do świata.

Unikanie skrajności. Oczywiście możemy poważnie traktować horoskopy dla par, a nawet konsultować się z astrologami, którzy stworzą dla nas indywidualne zestawienia. Jednak warto zachować zdrowy rozsądek i własne zdanie. Nawet astrolodzy twierdzą bowiem, że znaki Zodiaku wskazują tylko dominujące tendencje w osobowości człowieka, natomiast nie obejmują jego całej skomplikowanej natury. Nie ma znaków Zodiaku w formie czystej, nie byłoby wtedy bowiem miejsca na żaden indywidualizm. Uważajmy więc, by pochopnie nie oceniać drugiej osoby, nakładając na realnego człowieka astrologicznego schematu. Będąc z pod znaku Barana możemy na przykład nazbyt pochopnie odrzucić zaloty Byka, a co jeżeli po latach dojdziemy do wniosku, że to była jednak prawdziwa miłość?

Sprawdzaliście astrologiczne dopasowanie ze swoim partnerem? Jak wyszło? Wierzycie w ogóle w takie horoskopy? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGrupy wsparcia dla chorych na depresję – jak przekonać do zapisania się?
Następny artykułRośliny miododajne – drzewa, krzewy

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here