Hobby Double Knitting - jak zrobić?

Double Knitting – jak zrobić?

-

Najsłynniejszym chyba opisem tej techniki jest fragment z „Wojny i pokoju” Tołstoja, gdzie niania, ukończywszy robótkę tę metodą, wyciąga jedną gotową skarpetkę z drugiej.

Istnieje kilka sposobów podwójnego dziergania.

Można to robić za pomocą dwóch drutów pończoszniczych, przerabiając co drugie oczko jedną z włóczek, a następnie – przesuwając dzianinę z powrotem po drucie – dziergać drugą włóczką, zaczynając od tego samego punktu i przerabiając pozostałe oczka, aż cały rząd zostanie przerobiony.

Druga – szybsza – metoda przypomina nieco wykonywanie ściągacza pojedynczego (1×1). Na palcu wskazującym prowadzimy obie nitki naraz. Jedną z nich dziergamy tylko oczka prawe, drugą zaś tylko lewe. W celu wrobienia kolorowego motywu wystarczy zamienić nitki rolami przy przerabianiu konkretnych oczek i cieszyć się dwubarwnym motywem i ciepłą, podwójną dzianiną.

Jaka jest Wasza ulubiona metoda na wykonanie double knitting? Do czego najczęściej wykorzystujecie tę technikę? Wypowiedzcie się w komentarzu!

Poprzedni artykułJakie są rodzaje zdrady?
Następny artykułCzy napisać list do byłego?
Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zabezpieczenie hipoteczne w kredycie

Zabezpieczenie hipoteczne jest zwane inaczej hipoteką, lub obciążeniem hipotecznym. Biorąc kredyt pod kupno nieruchomości, lub nawet ruchomości zabezpieczeniem jego może być kupowana lub posiadana nieruchomość. Hipoteka jest wpisem na rzecz wierzyciela do księgi wieczystej nieruchomości. Wpis do hipoteki nieruchomości ogranicza prawa właściciela i daje podstawę wierzycielowi do egzekucji ewentualnych zobowiązań dłużnika z nieruchomości.

Jak grać w Eurobusiness? Zasady

Eurobiznes (eurobusiness) to rodzima gra planszowa bazująca na inne grze - monopoly. W eurobiznes gra się w dwie do czterech osób. Celem gry jest zdobycie możliwie największego majątku. Osiąga się to poprzez kupowanie nieruchomości oraz zarabianie na nich. Gracze rzucają na przemian kostką - wyrzucona ilość oczek określa o ile pól przesuwa się na planszy pionek danego zawodnika. Na planszy znajduje się czterdzieści pól. Oprócz nieruchomości występują tam pola z niespodzianką (szansą), pole oznaczające pobyt w więzieniu, z siecią wodociągową, z elektrownią atomową, areszt oraz ze stratą (kara pieniężna).

Zobacz też

Olejek ujędrniający piersi – jak zrobić? Przepis

Na sklepowych półkach znajdziemy coraz więcej produktów przeznaczonych do pielęgnacji piersi – głównie do ich ujędrniania. Istnieją także specjalne kuracje ujędrniające. Kiedyś kobiety używały jednego balsamu do całego ciała. Jak widzimy, z biegiem czasu tendencja ta uległa zmianie. Gdybyśmy chciały posiadać osobne kosmetyki dla poszczególnych partii ciała, musiałybyśmy wydać na nie fortunę. Dodatkowo, ceny specyfików do ujędrniania piersi są często naprawdę wysokie.

Wiosenny luz, czyli bluzy na wiosnę

Bluza dresowa to, po dżinsach i t-shircie, najbardziej wszechstronny ubiór. Jej sportowy charakter nie przeszkadza zestawiać ją w zupełnie niesportowych...

Uwielbiane przez dzieci maskotki ze Świnką Peppą

Świnka Peppa jest jedną z ulubionych bohaterek kreskówek dla dzieci w Polsce. Wiele z nich codziennie towarzyszy uroczej śwince...

Może Cię zainteresuje: