Hobby Jak dobrze wychodzić na zdjęciach?

Jak dobrze wychodzić na zdjęciach?

-

Zacznijcie od przejrzenia swojej szafy. Wybierzcie te ubrania, w których czujecie się najlepiej, te które, Waszym zdaniem, są najładniejsze. Pamiętajcie, że aparat nie przepada za czernią i bielą. Lepiej dobrać coś w bardziej neutralnych odcieniach. Jeśli fotograf nie dysponuje odpowiednio zaawansowanym sprzętem, unikajcie strojów z drobnymi wzorkami. Niektóre matryce nie radzą sobie z odwzorowaniem szczegółów i wtedy powstaną barwne plamy na Waszym ubiorze.

Równie ważny jak strój, a może nawet ważniejszy jest odpowiedni makijaż. W przypadku zdjęć, świetnie sprawdza się zasada „o jeden ton mocniej od normalnego”. Nie używajcie perłowych kolorów, rozświetlaczy ani połyskującego różu, za to obficie nałóżcie podkład i korektor. Pamiętajcie o wyraźnym zaznaczeniu oczu. Im mniej twarz się błyszczy, tym lepiej dla zdjęć. Pamiętajcie także o włosach. Powinny być starannie przygotowane. Jeśli są farbowane, warto nałożyć świeżą farbę przed sesją, aby dodać im połysku można także użyć sprayu nabłyszczającego.

Uwaga!

Pozowanie, wbrew pozorom, wcale nie jest takie proste. Dobra modelka musi umieć zagrać twarzą. Jej mimika musi prezentować szerokie spektrum emocji. Bardzo przydają się tutaj zdolności aktorskie. Im bardziej emocjonalne zdjęcie, na którym widać osobowość modelki, tym mocniejszy obraz. Najładniejsze zdjęcia, to przecież te naturalne, szczere. Niezwykle trudno oddać wrażenie naturalności na zdjęciach.

Ważne jest także to, żeby zdawać sobie sprawę z własnych niedoskonałości. Nikt z nas nie jest idealny, ale znając słabe strony, łatwiej je ukryć. Nigdy nie ustawiajmy się frontalnie do obiektywu. Takie ustawienie optycznie powiększa sylwetkę, ponadto tak ustawiona modelka może wyglądać nieco agresywnie. Lepiej ustawić się pod kątem. Nie wolno się garbić, klatka piersiowa powinna być wysunięta do przodu, głowa też będzie wyglądać lepiej wysunięta lekko do przodu i subtelnie pochylona, ale nie wtedy, jeśli mamy zbyt duży nos i chcemy go optycznie zmniejszyć. Język można przyłożyć do podniebienia.

To dobry sposób na „podwójny podbródek”. Ciężar ciała nie powinien być rozłożony równomiernie. Najlepiej, jeśli większość ciężaru ciała spoczywa na nodze będącej z tyłu. Jedno biodro powinno być wysunięte w bok.

Sporym problemem często są ręce, a właściwie to, co powinno się z nimi zrobić. Można spróbować położyć je na biodrach. Utworzenie z ręki i talii trójkąta bardzo dobrze wygląda na zdjęciach. Ręce można także delikatnie przyłożyć do twarzy, położyć na włosach, tylko nie zostawiajcie ich luźno zwieszonych przy ciele. I pamiętajcie, żeby ręce przykładać do ciała bardzo delikatnie, nie powinny one ciężko spoczywać na ciele, tylko delikatnie przylegać.

Pamiętajcie jednak, że nie ma jednego sprawdzonego sposobu na pozowanie, można oczywiście opanować podstawowe ustawienia, obserwując modelki w telewizji czy magazynach o modzie, jednak każdy indywidualnie definiuje pojęcie piękna, także to, co dla jednych jest piękne, dla innych może być nie do przyjęcia. Warto jednak stale pracować i udoskonalać swoją mimikę. Trenujcie przed lustrem, zarówno twarz jak i resztę ciała.

Jak być dobrą fotomodelką? Radzą specjaliści expertvillage:

Czy myślicie, że jesteście fotogeniczni? Jak się czujecie przed obiektywem aparatu?

Poprzedni artykułJak robić zdjęcia nocą?
Następny artykułJak robić dobre akty?
Dawid Markiewicz

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się...

Kara za jazdę bez prawa jazdy

Jazda bez prawa jazdy stanowi wykroczenie, nie przestępstwo, aczkolwiek w niektórych sytuacjach kierowca poruszający się pod drodze bez wymaganych uprawnień może zostać skazany na karę nawet 3 lat pozbawienia wolności. Wiele zależy od tego, z jakich przyczyn kierujący pojazdem nie ma dokumentów uprawniających go do prowadzenia pojazdów.

Zobacz też

Jak przebiega likwidacja fundacji?

Likwidacja fundacji należy do skomplikowanych czynności. I jak do tej pory nie ma zgody, jeśli chodzi o przyczyny, na jakie można się powołać. Część ekspertów jest zdania, że fundację można zlikwidować tylko wtedy, gdy zostaną spełnione przesłanki wymienione w ustawie o fundacjach. Z kolei inni uważają, ze ustawodawca nie wyłączył możliwości statutowej likwidacji fundacji.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: