Hobby Jak robić dobre akty?

Jak robić dobre akty?

-

Najpierw powinniśmy znaleźć odpowiedniego modela. Jeśli nie znajdziemy kandydatów spośród naszych znajomych, możemy zwrócić się do agencji modelek. Oczywiście, powinniśmy uprzedzić jakiego rodzaju zdjęcia planujemy robić, ponieważ nie wszystkie modelki pozują w pełnym zakresie.

Jeśli znajdziemy już odpowiednią modelkę, zadbajmy o miłą atmosferę na sesji. Początkującej modelce przypomnijmy, aby przed sesją nie ubierała się w obcisłe stroje, które mogłyby pozostawiać ślady na ciele. Wydaje się, że to błahostka, w rzeczywistości jednak znikanie śladów na ciele może potrać bardzo długo, a tuszowanie ich makijażem nie zawsze da odpowiedni rezultat. Na dzień lub dwa przed sesją, modelka nie powinna wybierać się do solarium. Zawodowa modelka dobrze wie, jak przygotować się do sesji aktu, niemniej zawsze możemy jej o tym przypomnieć. Nieocenione jest nawiązanie dobrego kontaktu z modelką. Bardzo ułatwia to pracę i powoduje, że osiągnięcie zamierzonego efektu staje się dużo łatwiejsze, dlatego zadbajmy o to, żeby modelka czuła się komfortowo. Pozwólmy modelce zabrać na sesję ulubioną płytę, zadbajmy żeby w pomieszczeniu była odpowiednia temperatura, zapewnijmy możliwość odświeżenia się po sesji.

Przed sesją zaplanujmy sobie szczegółowo ujęcia. Możemy wspomóc się szkicami, dzięki który modelce łatwiej będzie się zorientować, o jaki efekt nam chodzi. Pamiętajmy, że niektóre pozy, wbrew pozorom są męczące, także nie każmy modelce trwać w niewygodnej pozie dłużej niż to konieczne. Można zrobić w trakcie sesji krótką przerwę, pozwolić modelce odpocząć, przejrzeć zrobione zdjęcia. Jeśli mamy takie ujęcia, na których modelka nie wyszła zbyt korzystnie, raczej nie pokazujmy jej ich, w końcu mamy ją podnieść na duchu a nie wpędzić w kompleksy.

Fotografując akt w plenerze, raczej unikajmy często odwiedzanych miejsc. Pamiętajmy również, że w niektórych krajach robienie tego rodzaju zdjęć jest traktowane jako obraza moralności, a nie sztuka. Możemy wykorzystać złotą blendę, która nada skórze modelki ładny odcień i ładnie ociepli kolorystykę zdjęcia. Fotografując akt w plenerze spróbujmy wykorzystać otoczenie, zestawić modelkę ze skalistym lub piaszczystym terenem, skomponować kadr tak, żeby zdjęcie wyglądało przekonująco, ustawić modelkę w interesującej pozie, poszukać różnych sposobów patrzenia, wypróbować różne perspektywy.

jak robić zdjęcia aktysxc.hu

Fotografując zaś we wnętrzu można wykorzystać rekwizyty, takie jak krzesło czy kanapa. Próbujmy eksperymentować ze światłem. Kontrastowe oświetlenie w przypadku subtelnych aktów sprawdza się gorzej niż miękkie rozproszone światło, delikatnie otulające modelkę. Jeśli dysponujemy lampami studyjnymi możemy skorzystać z podłużnego softboxu typu strip, który modeluje światło i ładnie oświetla tylko część ciała modelki. Nie bójmy się fotografować zbliżeń. W przypadku aktów, ładnie oświetlone fragmenty ciała, często wyglądają ciekawiej niż cała postać.

Robiliście kiedyś akty? Co Wam sprawiało największą trudność w czasie sesji?

Dawid Markiewicz

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Otwarty Fundusz Inwestycyjny – informacje

Otwarte Fundusze Inwestycyjne funkcjonują na mocy ustawy o funduszach inwestycyjnych z dnia 27 maja 2004 roku (Dz.U. 2004 nr 146 poz. 1546). Artykuł 14 ustęp 3 wspomnianego aktu prawnego wymienia dwie formy tego typu instytucji w postaci: funduszu otwartego (FIO) oraz specjalistycznego funduszu otwartego (SFIO). Warto nadmienić, że pod względem prawnym SFIO stanowi konstrukcje bardzo zbliżoną do konwencjonalnego funduszu otwartego. Wspomniane podobieństwo przejawia się tym, że katalog odrębnych przepisów dla SFIO liczy sobie tylko kilka pozycji (artykuły od 112 do 116). We wszystkich pozostałych kwestiach zastosowanie znajdują bowiem regulacje znajdujące się w rozdziale pod tytułem fundusze inwestycyjne otwarte (artykuły od 82 do 111).

Jak oduczyć psa jedzenia trawy?

Istnieje kilka teorii dotyczących jedzenia trawy przez psy. Trawa podrażnia przewód pokarmowy, wywołując często wymioty. Zwierzę może więc w ten sposób prowokować oczyszczanie żołądka z zalegającego pokarmu, podobnie jak koty zwracają połkniętą sierść.

Zobacz też

Czekolada z chili – przepis

Czekolada z chilli to połączenie znane od wieków. Pili ją już Aztekowie. Przepis jest prosty, a zadowoli każdego łasucha!

3 kardigany, które Ci się przydadzą

Kardigan jest rozpinanym swetrem, który od wielu lat jest jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. Najlepiej zaopatrzyć się w...

Obozy młodzieżowe dla wszystkich fanów piłki nożnej

Bierzesz sobie do serca prośby Twojego syna? A Twoje dziecko od dawna prosi o to, by mogło jechać na...

Może Cię zainteresuje: