Hobby Jak dodawać oczka na drutach?

Jak dodawać oczka na drutach?

-

Pierwsza, najbardziej oczywista, to wykonywanie narzutów.

Narzut, czyli owinięcie dodatkowo roboczego druta włóczką, formuje zgrabną dziurkę, świetnie więc nadaje się do zastosowania w wyrobach ażurowych. Jeśli jednak nie chcesz, by powstała, w kolejnym rzędzie musisz przerobić ją na oczko, skręcając narzut tak, by powstała zamknięta pętelka.

Kolejnym sposobem jest podniesienie oczka z poprzedniego rzędu. Aby to zrobić, wbij drut roboczy pod włóczkę łączącą dwa oczka w rzędzie poniżej i tak powstały „narzut” nałóż na drut bierny, po czym przerób – prosto lub w sposób przekręcony.

Zawsze możesz przerobić oczko dwukrotnie, czyli zrobić dwa oczka z jednego (2z1). W tym celu przerób oczko normalnie, a następnie, nie zdejmując go z drutu biernego, wbij weń drut roboczy raz jeszcze, ale od drugiej strony; i ponownie przerób. Teraz pierwotne oczko możesz już zsunąć z drutu biernego, a na drucie roboczym masz dodatkowe oczko.

Która metoda dodawania oczek jest Waszą ulubioną? A może znacie inne sposoby? Opiszcie nam je!

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dopłata do okularów dla pracownika

Komputer to w dzisiejszych czasach urządzenie bez którego ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek biura. Jednak przebywanie przed monitorem przez długi godziny nie pozostaje bez wpływu na zdrowie pracowników, przepisy prawa nakazują pracodawcy dołożyć wszelkich starań w celu zminimalizowania negatywnych skutków pracy przed monitorem.

Sałatka z łososiem wędzonym – przepis

Ryby to niezbędny składnik naszej codziennej diety, dostarczają organizmowi białka, które odpowiedzialne są za budowę nowych tkanek, a w przeciwieństwie do innych rodzajów mięs, zawierają kwasy tłuszczowe omega-3. Zawierają również wiele cennych minerałów i witamin. Warto więc jadać rybę przynajmniej raz w tygodniu.

Zobacz też

Dom drewniany – koszt budowy i eksploatacji

Czy rzeczywiście budowa i eksploatacja domu drewnianego jest taka kosztowna? Czy na wymarzony domek z bali stać tylko ludzi naprawdę bogatych? Niekoniecznie, gdyż obecnie domy drewniane stały się przystępne cenowo dla wszystkich, którzy planują budowę domu. Sprawdź, ile to kosztuje i czy drewniany dom jest naprawdę tym, o czym marzysz.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: