Hobby Jak malować aerografem?

Jak malować aerografem?

-

Technika malowania:

Aerograf posiada wymienne końcówki, dzięki czemu możliwajest regulacja szerokości strumienia oraz wyostrzenia bądź rozmycia krawędzi rozpylanej farby. W aerografachnowej generacji intensywność strumienia reguluje się płynnie, bez potrzeby wymieniania końcówek.

Aerografem można malować z wolnej rękilub używając w tym celu szablonów i pół-szablonów (czyli wyciętych najczęściej z folii lub tektury: łuków, krzywek i linijek). Malowanie z wolnej ręki polega na tym, że artysta maluje uzywając jedynie aerografu i wymiennych końcówek, bez wspomagania się dodatkowymi akcesoriami, czasem jedynie korzystając z półszblonów.

Malowanie od szablonu wygląda podobnie jak przy technice malowania sprayem. Szablon (który można przygotować samodzielnie) przykładany jest do malowanej powierzchni, a następnie pokrywa się go farbą – w miejscu wyciętych płaszczyzn farba tworzy na malowanej powierzchni motyw. Niektórzy malarze wspomagają się podczas pracy specjalnymi powłokami maskującymi, którymi zabezpiecza już namalowane powierzchnie przed przypadkowym zabrudzeniem w trakcie dalszej pracy. Powłoki takie można nakładać pędzlem, ale na rynku dostępne są również powłoki maskujące w sprayu.

Malując aerografemn ależy pamiętać o kilku sprawach: grubość warstwy nałożonej farby zależy w dużym stopniuod odległości z jakiej malujemy, dlatego jeśli chcemy uzyskać równomierny efekt krycia lub delikatnych przejść należy utrzymywać daną odległość bądź zmieniać ją w sposób płynny. Poprawki nanosimy na wyschniętą powłokę, w przeciwnym razie, jeśli zaczniemy natryskiwać kolejną warstwę farby, to powstaną zacieki. Aerograf starajmy się prowadzić prostopadle do malowanej powierzchni.

Próbowaliście kiedyś malować aerografem? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Olga Młodawska

Olga Młodawska – plastyczka z zamiłowania i wykształcenia. Uczestniczka licznych wystaw, plenerów malarskich oraz warsztatów dziennikarskich. Absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury(spec. konserwatorstwo) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Maluję odkąd sięgam pamięcią, jest to moją pasją i zarazem jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dużo podróżuję, zwiedzam, kocham zabytki i sztukę. Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi...to moje inspiracje.

Z nieustannym zachwytem podziwiam różnorodność otaczającego nas świata i cieszę się, że wciąż jest tyle miejsc do zobaczenia i obrazów do namalowania:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarobki w Lublinie

Według danych opublikowanych w 2013 r. przez Urząd Statystyczny w Lublinie mieszkańcy stolicy województwa lubelskiego zarabiają przeciętnie 3710 zł brutto. Kto w rzeczywistości może liczyć na takie wynagrodzenie?

Zmowa cenowa – co to jest, co grozi?

Zmowa cenowa jest czynem ograniczającym konkurencję czy też czynem nieuczciwej konkurencji. Jest to bez wątpienia działanie przedsiębiorcy sprzeczne z prawem i zagraża interesom nie tylko innego przedsiębiorcy, lecz także konsumentów. Nakładanie kar za ujawnioną zmowę cenową należy w Polsce do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zaś dla firm działających na rynku europejskim – do Komisji Europejskiej. Obydwa te ograny w drodze decyzji administracyjnej mogą nakładać bardzo wysokie kary pieniężne na przedsiębiorców.

Zobacz też

Błąd prism3d.exe w 18 WOS Haulin – jak naprawić?

Jeżeli podczas gry w 18 Wheels of Steel: Haulin wyskakuje nam błąd „prism3d.exe.” i uniemożliwia nam dalszą zabawę, należy go rozwiązać. Dzięki temu poradnikowi dowiecie się, jak w prosty sposób pozbyć się niechcianego komunikatu i kontynuować grę bez obaw.

O czym pamiętać, kupują nowy wężyk do fajki wodnej?

Elastyczne wężyki do shishy odpowiadają za komfort palenia, a po części również za zapach dymu. Jeśli wybierzesz model, który...

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Może Cię zainteresuje: