• Krok pierwszy

    Głowa ludzka mieści się w ciele 7.5 – 8 razy. Zacznijmy więc od podziału kartki na 8 równych części. (na rysunku ponumerowane są pola, które powstały z linii, linii jest 9) pomogą nam one odpowiednio rozmieścić poszczególne części ciała.

  • Krok drugi

    W polu między 1 a 2 kreską rysujemy owal głowy. Następnie zacznijmy rysowanie szyi, na około 1/3 wysokości 2 pola (między 2 a 3 kreską) zaznaczmy delikatnie linię ramion, ramiona powinny być szerokie na2,5 – 3 szerokości głowy. (rys.8)

  • Krok trzeci

    Aby ułatwić sobie pracę narysujmy literę „V”, jej dolna część znajduje się na 5 kresce i wyznaczy nam łono, boki litery poprowadźmy aż do ramion, powstałe linie pomogą nam nakreślić górną część tułowia poczynając od talii. (rys.9) Dorysujmy piersi, umiejscawiając sutki nieco poniżej 3 kreski.

  • Krok czwarty

    Zaznaczmy pępek (nieco poniżej 4 kreski), Dodajmy łono, rysując delikatnie zaznaczonym łukiem trójkąt, a następnie okalające je krągłe biodra. Narysujmy ręce, łokcie znajdują się na wysokości 4 kreski, a długość rąk kończy się na 6 linii. Dłonie wielkością zbliżone są do wysokości twarzy.

  • Krok piąty

    Dorysujmy uda wyprowadzając linie od bioder, poniżej łona u osób szczupłych uda nie stykają się a lekko rozchodzą, kolana znajdują się nieco powyżej 7 kreski od nich wyprowadźmy ładnie zaokrąglone łydki zwężające się ku kostkom, naszkicujmy stopy. (rys.10)

  • Przedstawiony schemat jest uproszczony, ale pomaga opanować podstawy rysowania sylwetki. Szkic stanowi podstawę do dalszego rysunku dlatego powinien być wykonany poprawnie. W dalszej kolejności zajmujemy się dokładniejszym opracowywaniem szkicu. Kreskujemy urozmaicając kreskę, obserwując wszelkie wybrzuszenia i wgłębienia na ciele modelujemy rysunek, niuansami zajmujemy się na samym końcu.

    Jak długo malujecie? Co najczęściej? Jesteście zadowoleni z efektów? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak grać w Mafię? Zasady
Następny artykułJak nauczyć się szkicować?

Olga Młodawska – plastyczka z zamiłowania i wykształcenia. Uczestniczka licznych wystaw, plenerów malarskich oraz warsztatów dziennikarskich. Absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury(spec. konserwatorstwo) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Maluję odkąd sięgam pamięcią, jest to moją pasją i zarazem jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dużo podróżuję, zwiedzam, kocham zabytki i sztukę. Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi...to moje inspiracje.

Z nieustannym zachwytem podziwiam różnorodność otaczającego nas świata i cieszę się, że wciąż jest tyle miejsc do zobaczenia i obrazów do namalowania:)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here