Hobby Jak narysować człowieka?

Jak narysować człowieka?

-

 • Krok pierwszy

  Głowa ludzka mieści się w ciele 7.5 – 8 razy. Zacznijmy więc od podziału kartki na 8 równych części. (na rysunku ponumerowane są pola, które powstały z linii, linii jest 9) pomogą nam one odpowiednio rozmieścić poszczególne części ciała.

 • Krok drugi

  W polu między 1 a 2 kreską rysujemy owal głowy. Następnie zacznijmy rysowanie szyi, na około 1/3 wysokości 2 pola (między 2 a 3 kreską) zaznaczmy delikatnie linię ramion, ramiona powinny być szerokie na2,5 – 3 szerokości głowy. (rys.8)

 • Krok trzeci

  Aby ułatwić sobie pracę narysujmy literę „V”, jej dolna część znajduje się na 5 kresce i wyznaczy nam łono, boki litery poprowadźmy aż do ramion, powstałe linie pomogą nam nakreślić górną część tułowia poczynając od talii. (rys.9) Dorysujmy piersi, umiejscawiając sutki nieco poniżej 3 kreski.

 • Krok czwarty

  Zaznaczmy pępek (nieco poniżej 4 kreski), Dodajmy łono, rysując delikatnie zaznaczonym łukiem trójkąt, a następnie okalające je krągłe biodra. Narysujmy ręce, łokcie znajdują się na wysokości 4 kreski, a długość rąk kończy się na 6 linii. Dłonie wielkością zbliżone są do wysokości twarzy.

 • Krok piąty

  Dorysujmy uda wyprowadzając linie od bioder, poniżej łona u osób szczupłych uda nie stykają się a lekko rozchodzą, kolana znajdują się nieco powyżej 7 kreski od nich wyprowadźmy ładnie zaokrąglone łydki zwężające się ku kostkom, naszkicujmy stopy. (rys.10)

 • Przedstawiony schemat jest uproszczony, ale pomaga opanować podstawy rysowania sylwetki. Szkic stanowi podstawę do dalszego rysunku dlatego powinien być wykonany poprawnie. W dalszej kolejności zajmujemy się dokładniejszym opracowywaniem szkicu. Kreskujemy urozmaicając kreskę, obserwując wszelkie wybrzuszenia i wgłębienia na ciele modelujemy rysunek, niuansami zajmujemy się na samym końcu.

  Jak długo malujecie? Co najczęściej? Jesteście zadowoleni z efektów? Dajcie znać.

Olga Młodawska

Olga Młodawska – plastyczka z zamiłowania i wykształcenia. Uczestniczka licznych wystaw, plenerów malarskich oraz warsztatów dziennikarskich. Absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury(spec. konserwatorstwo) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Maluję odkąd sięgam pamięcią, jest to moją pasją i zarazem jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dużo podróżuję, zwiedzam, kocham zabytki i sztukę. Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi...to moje inspiracje.

Z nieustannym zachwytem podziwiam różnorodność otaczającego nas świata i cieszę się, że wciąż jest tyle miejsc do zobaczenia i obrazów do namalowania:)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia?

Dzieci z reguły są bardzo chętne do podejmowania prób samodzielnego jedzenia. Każdemu maluszkowi ogromną radość sprawia, gdy zrobi coś samo, bez pomocy rodziców, którzy zbyt często dla zaoszczędzenia sobie czasu wolą wyręczać dziecko, zamiast pozwolić mu na samodzielność.

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Biorąc kredyt liczymy się ze spłacaniem go przez określony w umowie czas. Również bank w swoich planach finansowych uwzględnia, że nasze raty będą wpływać przez założony z góry okres (zabezpieczający narastające odsetki) i na podstawie tego przewiduje swoje działania finansowe. Zdarza się jednak, że w krótkim czasie po zaciągnięciu kredytu wzbogacamy się na tyle by móc go wcześniej spłacić (np. za sprawą otrzymanego spadku lub pomyślnego inwestowania). W tym wypadku musimy poważnie rozważyć nasze możliwości, ponieważ przedterminowe uregulowanie należności nie jest dla banku korzystne i z tego powodu obarczone będzie karą.

Zobacz też

Zarobki we Włoszech

Włochy są bez wątpienia pięknym krajem. Czy jednak atrakcyjnym pod względem zarobkowym? Czy opłaca się Polakowi wyjechać do Włoch w poszukiwaniu lepszej pracy i wyższych wynagrodzeń?

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: