Hobby Jak odkryć swoją pasję?

Jak odkryć swoją pasję?

-

W odkryciu swojej prawdziwej pasji często przeszkadza presja bycia perfekcjonistą. Wydaje nam się, że jeśli już czemuś poświęcamy serce i czas, musimy być w tym doskonali, jeżeli nie najlepsi. W ten sposób trudno się nie zniechęcić już na samym początku i odkryć jądro naszej pasji.

Tymczasem pasja wcale nie znaczy bycie w danym zajęciu najlepszym. Ludzie do wszystkiego podchodzą bardzo interesownie, zawsze liczą się rezultaty o wiele bardziej, niż droga do ich osiągnięcia. Pasja powinna stanowić samo delektowanie się zajmowaniem się przedmiotem zamiłowania, niezależnie od rezultatów. Ważny jest proces.

Dlatego ważne jest, aby znaleźć coś, co sprawi ci prawdziwą przyjemność, niezależnie od tego, czy jesteś mistrzem w danej dziedzinie, czy nie. Po prostu znajdź chwilę czasu dla siebie i swojego zajęcia.

jak odkryć pasję

Fot. photoxpress.com

Przedmiotem pasji niekoniecznie musi być twórczość artystyczna na wysokim poziomie. Pasją może stać się dbanie o swój ogródek lub wieczorne spacerowanie. Życie oferuje mnogość interesujących zajęć na różnych płaszczyznach, znajdź tę najciekawszą dla ciebie, w której się odnajdujesz. Miej umysł otwarty i nie szukaj za daleko. Możesz odkryć ciekawe zajęcia, które już stanowią lub mogą stanowić część twojego życia.

Uwaga!

Niektóre zajęcia wolą, kiedy wykonuje się je spontanicznie, nie zaś kiedy zaplanujesz czas. Jeśli twoją pasją jest szkicowanie ołówkiem, będziesz chciał się temu oddać pod wpływem natchnienia, nie zaś wtedy, kiedy cię informuje o tym notka w kalendarzu. Wówczas, kiedy twoja pasja jest bardziej związana z uczuciem natchnienia i nie można jej zaplanować w taki sposób, w jaki można inne zajęcia, pomyśl w przypływie inspiracji czy inne rzeczy i zajęcia są na tyle warte, by poświęcać chwilę natchnienia, radości i spełnienia na ich wypełnienie.

Pasja, dla której nie mamy czasu, pomału może odejść w niepamięć. W końcu zorientujemy się, że nie mieliśmy czasu na poświęcenie się jej i że dawno zapomnieliśmy o uczuciu spełnienia, jakie daje nam jej wykonywanie. Czasem do niego zatęsknimy, ale szybko nam przejdzie. Tymczasem życie będzie coraz bardziej zautomatyzowane, a my zmęczeni. Aby do tego nie dopuścić, znajdź więcej czasu w napiętym grafiku tygodnia na poświęcenie się swojemu hobby. Niech stanie się to jednym z priorytetów podczas jego planowania. Jeśli masz problem związany z brakiem czasu na wiele rzeczy, które chciałbyś wykonywać, zaplanuj sobie dokładnie nadchodzące dni i zapisz w kalendarzyku kiedy i o której godzinie będziesz mógł zająć się swoimi zajęciami.

porady psychologia terapiaFot. photoxpress.com

Macie jakąś pasję? Od czego zaczęła się Wasza przygoda z danym hobby?

Poprzedni artykułRefleksologia – informacje
Następny artykułDobre maniery przy stole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie zioła na bezsenność?

Bezsenność jest dolegliwością, na którą cierpi wiele osób. Oczywiście są dostępne liczne środki farmakologiczne, które mają za zadanie leczyć tę przypadłość, może jednak lepiej wypróbować naturalne, znane od wieków ziołowe sposoby walk z bezsennością.

Prawa i obowiązki pełnomocnika konta

Pełnomocnikiem konta jest osoba uprawniona przez właściciela, lub współwłaściciela konta do dysponowania zebranymi na rachunku środkami w określonym zakresie. Nie posiada on jednak takich uprawnień jak właściciele konta. Zakres pełnomocnictwa może być udzielany elastycznie w zależności od preferencji właściciela. W niektórych bankach zaś uprawnienia dostępne dla pełnomocnika są grupowane w zbiory tworzące poziom dostępności, a właściciel wybiera jeden z nich.

Zobacz też

Dzieci lubią się bawić i uczyć

Nasze dzieci do tego aby się dobrze rozwijać, potrzebują...

Wybieramy wannę do domu

Kto z nas nie lubi długich, relaksujących kąpieli? Wanna to jeden z najważniejszych łazienkowych (choć nie tylko) elementów. Oferta...

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Może Cię zainteresuje: