Drogie córki, własnoręcznie wykonana kosmetyczka z cukrowym peelingiem w środku powinna zadowolić każdą mamę.

Zaczynamy od wykonania opakowania. Potrzebny jest słoiczek, który dokładnie myjemy i usuwamy etykietkę. Etykieta łatwiej zejdzie, jeśli zamoczymy słoik na jakiś czas w gorącej wodzie. Na osuszony słoik naklejamy nową etykietę z napisem Peeling Cukrowy. Możesz wydrukować taką etykietkę za pomocą komputera i domowej drukarki, możesz napisać ręcznie na karteczce. Etykietę przyklejamy wikolem, po czym pokrywamy całość lakierem. Lakier ochroni napis przed wilgocią i zniszczeniem. Zostawiamy słoik do wyschnięcia. W razie potrzeby nakładamy kolejną warstwę.

Pora na peeling.

3 – 5łyżek brązowego lub białego cukru, 1 łyżka miodu i 1 łyżeczka oliwy z oliwek – to składniki peelingu, które należy dokładnie ze sobą wymieszać. Cukier oczyszcza skórę i usuwa martwy naskórek. Cukier w połączeniu z oliwą i miodem nie tylko złuszcza naskórek, ale również go odżywia. Masaże pobudzają krążenie krwi i wygładzają skórę.

Przygotowany peeling przekładamy do słoiczka. Zanim to zrobimy, wyparzmy słoiczek wrzątkiem. Naturalny i bardzo prosty w przygotowaniu kosmetyk jest już gotowy.

Zabieramy się za uszycie kosmetyczki.

Potrzebna jest tkanina, zamek błyskawiczny, żelazko oraz maszyna do szycia lub igła i nitka.

Z tkaniny wycinamy dwa identyczne prostokąty (ich rozmiar zależy od tego, jak duży jest słoiczek z peelingiem. Najlepiej będzie obszyć je dookoła. Zapobiegnie to ewentualnemu strzępieniu się materiału. Podwijamy więc brzegi materiału i utrwalamy zagięcie żelazkiem. Obszywamy tkaninę. Jeden prostokąt przyszywamy do jednego boku zamka, drugi prostokąt do drugiego boku. Pora zszyć boki i spód ze sobą. Upewnijmy się, że tkanina odwrócona jest na lewą stronę. Po zaszyciu całości możemy przewrócić kosmetyczkę na prawą stronę.

Wykonany całkowicie własnoręcznie prezent dla mamy jest gotowy.

Jego zaletą jest fakt, że można go dowolnie modyfikować. Kosmetyczkę można ozdobić aplikacjami lub koralikami. Do peelingu można dodać kilka kropel olejku eterycznego, np. lawendowego. Lawenda ma działanie antybakteryjne i uspakajające. Z pewnością pomoże odprężyć się każdej zapracowanej mamie.

Co powiecie o powyższej propozycji? Macie jakieś inne fajne pomysły na własnoręcznie robione prezenty dla mamy? Podzielcie się nimi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo warto zobaczyć w Berlinie?
Następny artykułJak zrobić prezent dla babci?

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here