Hobby Jak samemu zrobić prezent dla mamy?

Jak samemu zrobić prezent dla mamy?

-

Drogie córki, własnoręcznie wykonana kosmetyczka z cukrowym peelingiem w środku powinna zadowolić każdą mamę.

Zaczynamy od wykonania opakowania. Potrzebny jest słoiczek, który dokładnie myjemy i usuwamy etykietkę. Etykieta łatwiej zejdzie, jeśli zamoczymy słoik na jakiś czas w gorącej wodzie. Na osuszony słoik naklejamy nową etykietę z napisem Peeling Cukrowy. Możesz wydrukować taką etykietkę za pomocą komputera i domowej drukarki, możesz napisać ręcznie na karteczce. Etykietę przyklejamy wikolem, po czym pokrywamy całość lakierem. Lakier ochroni napis przed wilgocią i zniszczeniem. Zostawiamy słoik do wyschnięcia. W razie potrzeby nakładamy kolejną warstwę.

Pora na peeling.

3 – 5łyżek brązowego lub białego cukru, 1 łyżka miodu i 1 łyżeczka oliwy z oliwek – to składniki peelingu, które należy dokładnie ze sobą wymieszać. Cukier oczyszcza skórę i usuwa martwy naskórek. Cukier w połączeniu z oliwą i miodem nie tylko złuszcza naskórek, ale również go odżywia. Masaże pobudzają krążenie krwi i wygładzają skórę.

Przygotowany peeling przekładamy do słoiczka. Zanim to zrobimy, wyparzmy słoiczek wrzątkiem. Naturalny i bardzo prosty w przygotowaniu kosmetyk jest już gotowy.

Zabieramy się za uszycie kosmetyczki.

Potrzebna jest tkanina, zamek błyskawiczny, żelazko oraz maszyna do szycia lub igła i nitka.

Z tkaniny wycinamy dwa identyczne prostokąty (ich rozmiar zależy od tego, jak duży jest słoiczek z peelingiem. Najlepiej będzie obszyć je dookoła. Zapobiegnie to ewentualnemu strzępieniu się materiału. Podwijamy więc brzegi materiału i utrwalamy zagięcie żelazkiem. Obszywamy tkaninę. Jeden prostokąt przyszywamy do jednego boku zamka, drugi prostokąt do drugiego boku. Pora zszyć boki i spód ze sobą. Upewnijmy się, że tkanina odwrócona jest na lewą stronę. Po zaszyciu całości możemy przewrócić kosmetyczkę na prawą stronę.

Wykonany całkowicie własnoręcznie prezent dla mamy jest gotowy.

Jego zaletą jest fakt, że można go dowolnie modyfikować. Kosmetyczkę można ozdobić aplikacjami lub koralikami. Do peelingu można dodać kilka kropel olejku eterycznego, np. lawendowego. Lawenda ma działanie antybakteryjne i uspakajające. Z pewnością pomoże odprężyć się każdej zapracowanej mamie.

Co powiecie o powyższej propozycji? Macie jakieś inne fajne pomysły na własnoręcznie robione prezenty dla mamy? Podzielcie się nimi.

Monika Piotrowska

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kiedy rozpocząć terapię w związku?

Kiedy w związku kobiety i mężczyzny zaczyna brakować wzajemnego zrozumienia i bliskości, a wszelkie próby rozmowy niczego nie zmieniają, to znak, że być może warto zastanowić się nad terapią dla par.

Zwolnienie z pracy bez wypowiedzenia

Do najczęstszych przyczyn rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę bez wypowiedzenia jest podanie jako przyczyny winy pracownika. Jeżeli jednak pracownik nie dopuścił się żadnego ze wskazanych w ustawie uchybień może wnieść pozew o odszkodowanie lub przywrócenie do pracy na zajmowanym stanowisku. Kodeks pracy i orzecznictwo Sądu Najwyższego wskazują na przykłady, gdy zwolnienie pracownika bez wypowiedzenia jest zgodne z prawem. Jakie są to przykłady zachowań i w jakich okolicznościach pracodawca może nas zwolnić?

Zobacz też

Kotlety z fasoli – przepis

Kotlety z fasoli to ciekawa alternatywa dla tych, którzy mają już dość mielonych. Dodatkowo fasola – jak każde warzywo strączkowe – zawiera wiele wartości odżywczych.

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: