Hobby Jak usunąć plamy ze zdjęcia w Photoshopie?

Jak usunąć plamy ze zdjęcia w Photoshopie?

-

Na szczęście mamy w dzisiejszych czasach doskonałe narzędzie do edycji zdjęć takie jak Photoshop, za którego pomocą możemy zrobić ze zdjęciem praktycznie wszystko. Do czyszczenia plam na zdjęciach możemy użyć kilku narzędzi retuszu, w zależności od indywidualnych upodobań i wielkości obszaru, który chcemy usunąć ze zdjęcia.

Możemy skorzystać z: łatki, stempla lub pędzla korygującego. Do usuwania małych plamek, powstałych wskutek zanieczyszczenia matrycy, możemy skorzystać ze stempla. Po ustawieniu odpowiedniej wielkości stempla, u góry, zaraz pod paskiem menu, klikamy z wciśniętym przyciskiem „Alt” na obszar, z którego chcemy pobrać próbkę, aby pędzel mógł zdefiniować obszar klonowania, a następnie najeżdżamy na plamę i klikamy przycisk myszy. Do usuwania większych obszarów, możemy użyć łatki. Tutaj także musimy zdefiniować obszar, z którego piksele mamy przekleić, z tym, że odbywa się to w odwrotnym do stempla kierunku. Najpierw zaznaczamy obszar, z którego chcemy usunąć piksele, a następnie przenosimy go w miejsce, którym chcemy go zastąpić.

Pędzel korygujący działa podobnie jak stempel z tym, że bardziej subtelnie i służy głównie do korekty niedoskonałości danej faktury na zdjęciu, na przykład twarzy modela lub modelki. Po zdefiniowaniu obszaru, za pomocą kliknięcia w wybranym miejscu z wciśniętym „altem”, możemy bardzo ładnie wygładzić skórę osoby na naszym zdjęciu.

Znacie inne sposoby na usuwanie plam ze zdjęć w programach graficznych? Podzielcie się nimi!

Dawid Markiewicz

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak napisać wniosek o ubezwłasnowolnienie?

Ubezwłasnowolnienie osoby jest bardzo poważną decyzją, która niesie za sobą istotne konsekwencje w sferze prawa. Dotyczy osób, które przez wzgląd na świadomość lub stan psychiczny, nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie i zadbać w odpowiedni sposób o siebie oraz o własne interesy. Kiedy i w jakich okolicznościach można złożyć wniosek o ubezwłasnowolnienie, a także kto jest uprawniony do złożenia takiego wniosku?

Ćwiczenia na płaski brzuch w 2 tygodnie

Płaski brzuch nie jest prosto osiągnąć, co jednak zrobić jeśli do wyjazdu nad morze zostało dwa tygodnie? Pozostaje tylko zacisnąć zęby i przejść na radykalną dietę, połączoną ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym.

Zobacz też

Pieczone pomidory – przepisy

Pieczenie pomidorów jest stare jak świat. Do Polski zawędrowało wraz z coraz popularniejszą kuchnią krajów południowej Europy. Upieczone pomidory, pachnące czosnkiem, bazylią, rozmarynem i oliwą z oliwek można potraktować jako samodzielną potrawę, ale również jako bazę do zup, sosów, past i kremów.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: