Nie ma w tym wielkiej filozofii, wystarczy wcisnąć guzik znajdujący się na korpusie, zazwyczaj w pobliżu obiektywu, a następnie wykręcić obiektyw i wkręcić następny, dopasowując kropeczkę na obiektywie do kropeczki na korpusie aparatu. I wszystko.

Nie musimy nawet wyłączać aparatu, żeby wymienić obiektyw, aczkolwiek warto pamiętać o paru rzeczach.

Po pierwsze, nieosłonięty obiektywem korpus jest narażony na zanieczyszczenia, dlatego, jeśli starajmy się nie wymieniać obiektywów w warunkach, które mogą narazić nasz aparat na zanieczyszczenie, a jeśli już nie mamy wyjścia i musimy to zrobić, staramy się zmienić obiektyw możliwie szybko, uważając przy tym, żeby nie upuścić jednego lub drugiego obiektywu.

Poza tym warto korpus obrócić przodem do ziemi, tak, żeby dziura po obiektywie była na wprost ziemi. Takie ułożenie przy każdej wymianie obiektywu znacznie zmniejsza ryzyko zabrudzenia wnętrza aparatu.

Iloma obiektywami dysponujecie? Jakimi? Który jest Waszym ulubionym? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrawo a fotografowanie ludzi – wykorzystanie wizerunku bez zgody osoby
Następny artykułCross processing – co to jest, jak zrobić?

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here