Zabawki to dwa zajączki. Do ich wykonania potrzebujemy:

dwie pary rękawiczek
filc
guziki
wypełnienie (najlepiej poliestrowe)
nożyczki
klej lub igła i nitka

Zaczynamy od odcięcia w rękawiczkach niektórych palców. W jednej odcinamy palec środkowy i serdeczny, w drugiej pozostawiamy jedynie palec wskazujący i mały. Do pierwszej rękawiczki doszywamy (doklejamy) obok małego palca jeden z odciętych fragmentów tak, aby rękawiczka przypominała tułów z rękami i nogami. Druga rękawiczka będzie głową naszego zajączka. Wypychamy głowę i tułów wypełnieniem. Zszywamy lub sklejamy obie części. Zajączek jest prawie gotowy. Z filcu wycinamy ubranko – kamizelkę, torebkę i muchę pod szyję. Nie zapomnijmy przyszyć zajączkowi oczu. Kredką możemy domalować policzki. Zajączka ubieramy w samodzielnie wykonane ubranko. Jest już gotowy.

Drugiego zajączka wykonujemy w identyczny sposób. Możemy wykonać inne ubranko, np. sukienkę. Zajączki są prześliczne i z pewnością dotrzymają towarzystwa swojemu właścicielowi.

Myszy, słonie, małpki, kotki, rybki, świnki, ośmiornice i wiele innych przeróżnych zabawek można wykonać ze skarpet. Oprócz skarpet potrzebne są do tego nożyczki, guziki, igła i nitka (lub klej) oraz wypełnienie.

Pierwszy krok to rozcięcie skarpetki na odpowiednie części. Musimy uzyskać głowę, tułów i nogi. Przód skarpetki, czyli ta część, która zakrywa palce i śródstopie (bez pięty) posłuży za kocią głowę. Należy wyciąć ją tak, aby uzyskać także małe uszka. Reszta skarpetki, skrócona o kawałek na kostce, będzie kocim tułowiem. Wycięty fragment znad pięty posłuży do uszycia kocich łapek. Kiedy zszyjemy, wypchamy i połączymy wszystkie części, zwierz będzie wymagał doszycia oczu z guzików oraz pyszczka i wąsów z włóczki.

Zabawki możemy wykonać także z filcu, który jest miękki i wytrzymały. Nie strzępi się, więc praca z nim jest łatwa i przyjemna. Wycinamy dowolny kształt i zszywamy poszczególne części wypychając je, po czym doklejamy wykończenie. Bardzo łatwe w wykonaniu są pacynki zakładane na paluszki. Wymagają wycięcia szablonu – identycznego na przód i tył, zszycia obu części i dopracowania wykończenia. Do zrobienia włosów możemy użyć włóczki, a do oczu – guzików. Dodatkowe elementy możemy również dokleić lub doszyć z filcu. Nie ma nic bardziej kreatywnego i rozwijającego wyobraźnię, niż zabawa w teatr.

Jak Wam się podoba? Lubicie ręcznie robione przedmioty? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak samemu zrobić kalendarz ścienny?
Następny artykułJak zrobić kompost?

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here