Sto lat później inny fizyk Thomas Young udowodnił, że białe światło można zrekonstruować tylko z trzech kolorów: czerwonego, zielonego i ciemnoniebieskiego, kolory te zostały nazwane podstawowymi kolorami addytywnymi. Wykonując projekcję światła niebieskiego na czerwone uzyskujemy magnetę, zmieszanie światła czerwonego z zielonym powoduje powstanie żółcieni, natomiast ciemnoniebieskiego z zielonym – błękit. Te kolory, powstałe ze zmieszania podstawowych kolorów addytywnych, nazywane są drugimi kolorami addytywnymi.

W oparciu o addytywne mieszanie barw działają monitory, emitujące wiązki świateł w kolorze czerwonym ( z ang. RED), zielonym ( GREEN),oraz niebieskim (BLUE), stąd pochodzi skrót RGB.

mieszanie barwFot. Olga Młodawska

Jak długo malujecie? Co najczęściej? Jesteście zadowoleni z efektów? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomysły na szkolenia – jak znaleźć?
Następny artykułSzkolenia – organizacja czasu pracy

Olga Młodawska – plastyczka z zamiłowania i wykształcenia. Uczestniczka licznych wystaw, plenerów malarskich oraz warsztatów dziennikarskich. Absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury(spec. konserwatorstwo) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Maluję odkąd sięgam pamięcią, jest to moją pasją i zarazem jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dużo podróżuję, zwiedzam, kocham zabytki i sztukę. Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi...to moje inspiracje.

Z nieustannym zachwytem podziwiam różnorodność otaczającego nas świata i cieszę się, że wciąż jest tyle miejsc do zobaczenia i obrazów do namalowania:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here