Hobby Nasadka pierścieniową na lampę błyskową - jak zrobić? Krok...

Nasadka pierścieniową na lampę błyskową – jak zrobić? Krok po kroku

-

Do dzisiaj korzysta z niej bardzo wielu fotografów mody. Ze względu na bardzo wysoką cenę, niewielu amatorów fotografii może sobie na nią pozwolić, ale przy odrobinie dobrych chęci możemy własnoręcznie skonstruować lampę pierścieniową.

Główna część naszej lampy zbudowana będzie z dwóch misek.

duża plastikowa miska, najlepiej płytka
mniejsza miska
folia aluminiowa
kalka techniczna lub papier śniadaniowy
czarna taśma izolacyjna
klej do plastiku
nożyczki
nóż do cięcia tektury
flamaster
gruba tektura
matowa farba w sprayu koloru czarnego

 • Krok pierwszy

  Na samym początku wycinamy spodnią część mniejszej miski. Średnicę wycięcia dobieramy do średnicy naszego obiektywu. Wkładamy mniejszą miskę do większej i za pomocą flamastra obrysowujemy na dnie otwór, który wycięliśmy w mniejszej misce.

 • Krok drugi

  Wycinamy obrysowany okrąg. W tym miejscu znajdzie się obiektyw naszego aparatu. Następnie sklejamy obydwie miski (najlepiej żywicą epoksydową), tak żeby powycinane w nich otwory nakładał się na siebie. Aby klej lepiej się trzymał, możemy przejechać po płaskim plastiku papierem ściernym, aby zmatowić nieco płaską powierzchnię. Odkładamy miski do wyschnięcia.

 • Krok trzeci

  Następnie wycinamy z boku większej miski otwór trochę większy niż głowica lampy błyskowej, ponieważ musimy jeszcze zmieścić na lampie odpowiednie kartonowe mocowanie. Obydwie miski można pomalować na czarno. Zapobiegnie to powstawaniu flar na zdjęciach.

 • Krok czwarty

  Teraz nadszedł czas na zamontowanie lampy błyskowej. Aby to zrobić, musimy wyciąć z kartonu coś na kształt prostokąta ze skrzydełkami podobnego wielkością do głowicy lampy błyskowej, które przykleimy do wnętrza miski, żeby nasza lampa trzymała się na nasadce pierścieniowej.

 • Krok piąty

  Przestrzeń między miskami wypełniamy szczelnie folią aluminiową, oprócz miejsca, w którym znajduje się nasza lampa błyskowa. Zanim przykleimy folię do misek, należy ją najpierw pozginać, aby odbijała światło w różnych kierunkach.

 • Nasadka pierścieniowa powinna dodatkowo rozpraszać światło, musimy więc skonstruować płaszczyznę rozpraszającą światło. Możemy do tego celu wykorzystać papier śniadaniowy lub kalkę techniczną. Rysujemy na niej okrąg o średnicy takiej samej jak średnica większej miski, następnie drugi okrąg o średnicy mniejszej miski wewnątrz większego okręgu. Wycinamy większy okrąg i koło w środku i przymocowujemy za pomocą kleju lub taśmy klejącej do naszej nasadki. Lampę błyskową należy przymocować taśmą klejącą do nasadki.

  Teraz wystarczy już tylko wsunąć obiektyw przez otwór pośrodku nasadki i rozpocząć fotografowanie.

  Korzystacie z lampy/ nasadki pierścieniowej? Podzielcie się doświadczeniami.

Dawid Markiewicz

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki plecak zabrać w podróż backpackerską?

Dobry plecak to nie tylko pojemnik, do którego wrzucisz niezbędny w czasie podróży dobytek. To także mniejsze zmęczenie podczas zwiedzania, większe dystanse, które możesz pokonać oraz zdrowy kręgosłup, którego nie narażasz na szwank. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając plecak na Twoją backpackerską wyprawę.

Wiśniówka – przepis

Wiśniówka to nic innego jak nalewka wiśniowa, czyli napój alkoholowy sporządzony z surowych owoców i ich soków z dodatkiem cukru, spirytusu i wódki.

Zobacz też

Jak dobrać kolczyki do paznokci?

Biżuterię do paznokci można umocować za pomocą otworów w płytce paznokcia, które robi się specjalnym wiertełkiem, dlatego jest to propozycja przeznaczona wyłącznie dla sztucznych paznokci. Miejsce na dziurkę powinno być wybrane przy krawędzi paznokcia, tak aby dało się zamontować kolczyk - optymalna odległość od brzegu to 2mm.

Zalety nowoczesnego cateringu dietetycznego

Usługi gastronomiczne wchodzą w naszym kraju na coraz wyższy poziom. Szczególną popularnością cieszą się obecnie firmy cateringowe, które dostarczają...

Zestaw zabawek dla małego kolekcjonera

Super Zings 4 zestaw to zabawka dla kolekcjonera, która posiada w opakowaniu 10 niezwykłych figurek. Przedstawiają one przedmioty codziennego...

Może Cię zainteresuje: