Taki obiektyw pozwala bowiem ustawiać zarówno ostrość, jak i kierunek płaszczyzny fotografowania. Daje tym samym bardzo duże pole do popisu kreatywnym fotografom i ludziom znudzonym standardowym fotografowaniem. Zdjęcia z Lensbaby bardziej przypominają lomografię niż fotografię wykonaną obiektywami z górnej półki. W Lensbaby mamy możliwość kontrolowania tak zwanego, „sweet spotu”, czyli tej owalnej części kadru, która pozostaje ostra.

Obiektyw typy Lensbaby składa się z ruchomej tulei, która mocuje się do korpusu aparatu za pomocą bagnetu, obiektywu, który jest mocowany w tulei, krążków przesłon oraz filtrów i konwerterów. Dostępne są różne rodzaje Lensbaby: Muse, który ma bardzo elastyczne, harmonijkowe mocowanie; Composer posiada przegub kulowy oraz Control Freak z elastycznym mocowaniem i śrubami, które regulują odchylenie płaszczyzny ostrości. Obiektywy Lensbaby w większości przypadków mają ogniskową 50 mm (wyjątkiem jest tutaj Fish Eye), ale występują w różnych wariantach, między innymi: single glass, double glass, plastic, pinhole, softfocus. Każdy z tych modeli różni się pod względem uzyskiwanych efektów i jakości obrazowania.

Efekt, jaki uzyskamy na zdjęciu, w dużej mierze uzależniony jest od kąta odchylenia ruchomej płaszczyzny obiektywu i elementów systemu.

Uwaga!

Na pewno warto zapoznać się z możliwościami jakie oferuje ten obiektyw, ponieważ zdjęcia, które za jego pomocą powstają są niezwykle dynamiczne, energetyczne i potrafią nas wprawić w dobry nastrój.

Używaliście kiedyś Lensbaby? Podzielcie się wrażeniami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak oglądać, analizować zdjęcia?
Następny artykułPo co osłona na obiektyw?

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here