Hobby Pierścionek z masą perłową - jak zrobić samemu?

Pierścionek z masą perłową – jak zrobić samemu?

-

Jeśli jednak stanie się tak, że rzeczywiście koraliki pozostaną, mam podpowiedź, jak je wykorzystać. Jeśli dysponujemy dwoma koralikami, można z nich stworzyć kolczyki, jeśli zaś mamy tylko jeden – da się z niego zrobić pierścionek i nie trzeba do tego dużego nakładu pracy.

W przedstawionym tutaj przykładzie wykorzystano płaski, pomarańczowy koralik z masy perłowej. Jest on na tyle mały, że nie będzie wystawał poza palec, a mimo to będzie rzucał się w oczy. Otwór wywiercony w nim przebiega wzdłuż jego wysokości. Towarzyszą mu po obu stronach dwa maleńkie koraliki z plastiku, imitujące perełki.

Zaczynamy od tego, że na cienką stalową żyłkę w kolorze srebrnym (potrzeba jej około 15 cm, może być więcej – nadmiar będzie się dało usunąć) nakładamy elementy w następującej kolejności: srebrna kuleczka zaciskowa – perełka – kwiatek z masy perłowej – perełka – kuleczka zaciskowa. Przeciągamy żyłkę w ten sposób, aby oba jej końce przeszły przez wszystkie elementy. Gdy tak się stanie, dopasowujemy szerokość obręczy z żyłki do grubości palca, który ten pierścionek ma zdobić. Jeśli teraz nieodpowiednio ją ustalimy, później nie będzie szansy na modyfikację.

Gdy określimy optymalną szerokość i elementy będą ściśle do siebie przylegały, można zacisnąć płaskimi szczypcami obie srebrne kuleczki. To bardzo ważna czynność, bo na tych malutkich, zaciśniętych kuleczkach opiera się cała konstrukcja pierścionka. Jeśli nie będą mocno ściśnięte, żyłki mogą się rozsunąć, a koraliki wypaść. Wystające fragmenty żyłki odcinamy szczypcami do cięcia metalu, tuż przy miejscu zaciśnięcia kuleczek, ale starając się ich przy tym nie uszkodzić.

W tak prosty sposób można wykorzystać elementy, które pozostały po wykonaniu innej biżuterii i cieszyć się dodatkową ozdobą, z którą będą tworzyły idealny wprost komplet.

Lubicie nosić ręcznie robioną biżuterię? A może obdarowujcie nią bliskich? Dajcie znać!

Dominika Olszewska

Dominika Olszewska – absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej pasją jest język hiszpański i szeroko pojęty Handmade: haftuje, wykonuje biżuterię; entuzjastka decoupage. W naszym serwisie mają Państwo okazję podziwiać jej prace.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Przygoda z własnoręcznie robioną biżuterią rozpoczęła się zupełnie niespodziewanie – od kolczyków stworzonych z uszkodzonego naszyjnika. Jako że efekt był zadowalający, zaczęły powstawać kolejne kolczyki, zawieszki, bransoletki z koralików, stopniowo dodawałam do nich inne elementy: piórka, muszelki, itp., by biżuteria była coraz ciekawsza i niepowtarzalna. W ten sposób zapełniłam całą szufladę i obdarowałam nimi mnóstwo koleżanek. Potem przyszła kolej na figurki z masy solnej, modeliny oraz haftowanie. Ostatnio odkryłam urok ozdób wykonanych z filcu.

Oprócz tego, zajmuję się tłumaczeniami z języka hiszpańskiego, który od wielu lat jest moją wielką pasją. Fascynuje mnie wszystko, co związane z kulturą śródziemnomorską, mediami oraz rozwojem osobistym

W każdej wolnej chwili zakładam rolki i robię rundkę po pobliskim parku, co mnie odstresuje i daje mnóstwo energii. Od niedawna stanowię rodzinę zastępczą dla kociąt ze schroniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kredyt na motocykl

Znakomita większość kredytowanych pojazdów to samochody. Finansowanie motocykla w ramach kredytu jest znacznie mniej popularne. Wiąże się to między innymi z dysproporcją pomiędzy ilością sprzedanych jednośladów i dwuśladów.

Rośliny na taras – pielęgnacja

Piękny i zadbany taras, odpowiednio udekorowany licznymi roślinami ozdobnymi, to marzenie każdego, komu nie jest dana możliwość ucieczki od miejskiego zgiełku na sielską wieś czy też schronienie się w zielonych ścianach prywatnego ogrodu.

Zobacz też

Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko kierownicze – wymagania

Zatrudnienie dobrego managera ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, gdyż to właśnie on zarządza zespołem pracowników i jest odpowiedzialny za wyniki ich pracy. Podczas rekrutacji na stanowisko kierownicze równie ważne jak odpowiedzi są pytania które zadaje kandydat na managera. Osoba odpowiadająca za rekrutację managera powinna jeszcze przed rozpoczęciem rozmów rekrutacyjnych stworzyć profil idealnego kandydata co znacznie ułatwi jej selekcję zgłoszonych osób.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: