Hobby Ściągacz patentowy na drutach

Ściągacz patentowy na drutach

-

A przecież istnieje prosty ścieg, który pozwoli na uzyskanie szalika jednocześnie miękkiego, łatwego w wiązaniu i puszystego, a przy tym zachowującego kształt i niewymagającego blokowania. Tym ściegiem jest ściągacz patentowy (ang. brioche stitch).

Ściągacz patentowy należy wykonywać na drutach grubszych niż zwykle przeznaczane do danej włóczki. Spowoduje to, że dzianina będzie bardzo miękka, a jej oczka odpowiednio dekoracyjne.

Należy nabrać parzystą liczbę oczek. Ponieważ ściągacz ten jest bardzo rozciągliwy, zdecyduj się na raczej mniejszą niż większą ilość. Na drutach 5 mm 36 oczek da wystarczająco szeroki szalik dla dorosłej osoby.

Rz. 1: *1P, 1L* – powtarzać do końca.
Rz. 2: 1 oczko zdjąć bez przerabiania, *1L, 1P wkłute o rząd niżej* – powtarzać do końca.

Należy powtarzać rząd 2 aż do uzyskania potrzebnej długości (zwykle szaliki mierzą od 140 do 200 cm).

Czy znacie inne sposoby na ściągacz patentowy na drutach? Podajcie nam je!

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy można zrezygnować z ubezpieczenia kredytu?

Przemiany na rynkach finansowych, jak również spowolnienie koniunktury gospodarczej spowodowało, że wiele instytucji finansowych zmieniło strategię sprzedaży oferowanych przez siebie produktów lub usług. Coraz częściej mamy bowiem do czynienia z łączeniem produktów oferowanych przez banki (np. umów kredytowych) z produktami firm ubezpieczeniowych (np. umowy ubezpieczenia kredytu).

Jak dobrać strój na fitness?

Strój na fitness jest ważnym detalem podczas ćwiczeń. Nieodpowiedni strój nie tylko utrudnia ćwiczenia, ale może również sprawić, że kobieta wygląda niezbyt atrakcyjnie, przez co czuje się niepewnie, a to z kolei wpływa na jej aktywność podczas zajęć. Chodzi przecież o to, aby z zajęć czerpać jak najwięcej przyjemności i korzyści, a im lepiej się czujesz tym lepiej będziesz ćwiczyć.

Zobacz też

Kołdry puchowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Każdego dnia przesypiamy średnio 8 godzin. Ważne jest, aby...

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: