Jeżeli posiadamy już namiary na serwer poczty przychodzącej i wychodzącej można przystąpić do konfiguracji poczty. Jeżeli program Outlook uruchamiany jest po raz pierwszy, to pojawi się okienko ułatwiające uruchamianie i skonfigurowanie tego programu.

Pierwsze okno to okno powitalne. Po kliknięciu „Dalej” przechodzimy do kolejnego okna, gdzie trzeba podać pierwsze informacje.

microsoft outlook

W pierwszym kroku odpowiadamy „tak”

microsoft outlook

W tym miejscu oznaczamy „Ręcznie konfiguruj ustawienia serwera lub dodatkowe typy serwerów” i klikamy „Dalej”

microsoft outlook

Wybieramy „Internetowa Poczta e-mail”

microsoft outlook

W tym miejscu należy podać swoje dane. Warto wpisać prawdziwe imię i nazwisko – gdyż w taki właśnie sposób będą nas widziały osoby, do których wyślemy wiadomości e-mail.

microsoft outlook

Po wypełnieniu danych klikamy na przycisk „Więcej ustawień”. Otworzy się okno „Ustawienia internetowej poczty e-mail”. Należy wybrać zakładkę serwer wychodzący.

microsoft outlook

Następnie zaznaczyć „Serwer wychodzący (SMTP), wymaga uwierzytelniania” oraz „Użyj tych samych ustawień, co mój serwer poczty przychodzącej”. I Kliknąć Ok.

W oknie „Zmiana ustawień konta e-mail” można dla pewności kliknąć „Testuj ustawienia konta”. Jeżeli wszystko jest w porządku, można rozpocząć korzystanie ze skrzynki pocztowej.
Jeżeli chcemy dodać kolejne konto, należy kliknąć w menu głównym „Narzędzia”, a następnie „Ustawienia Kont”.

microsoft outlook

Pojawi się okno „Ustawienia kont” – aby dodać nowe konto, należy kliknąć przycisk „Nowy”

microsoft outlook

W ten sposób można dodać nieograniczoną ilość kont pocztowych.

Dlaczego chcecie korzystać z Outlooka? Co zdecydowało o Waszym wyborze?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak rysować w Paincie?
Następny artykułJak skonfigurować Thunderbirda?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here