Najprostszym sposobem jest wykorzystanie narzędzi umieszczonych na stronach internetowych. Na przykład strona http://www.ranking.net.pl/pagerank.html umożliwia łatwe sprawdzenie page ranku.

Warto zwrócić uwagę na serwis http://www.easyseohelp.com, który sprawdza ranking strony nie tylko w wyszukiwarce Google, ale również innych wyszukiwarkach, takich jak Yahoo czy Bing.

Jeżeli chcemy mieć możliwość sprawdzenia page rank bez wchodzenia na specjalne strony to przydatnym narzędziem jest program Google Toolbar http://www.google.com/intl/pl/toolbar/ff/index.html, który pokazuje page rank danej strony.

Aby znaleźć w pasku Google Toolbar page rank, należy najechać na przycisk „page rank”. Pojawi się aktualna ocena strony. Możliwe jest również sprawdzenie jakie odnośniki kierują do danej strony.

page rank

Dzięki temu można przejrzeć wiele serwisów z czytelnym oznaczeniem ich page ranku.

Udało Wam się sprawdzić pagerank? Jakiego narzędzia użyliście? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić znak wodny – Picasa
Następny artykułJak chronić komputer przed wirusami?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here