Internet Oś czasu na Facebooku - jak wyłączyć?

Oś czasu na Facebooku – jak wyłączyć?

-

W trakcie testowego okresu mamy możliwość sprawdzenia czy odpowiada nam wygląd nowego profilu. Decydując się zmianę bez okresu próbnego nasz profil zostanie dostosowany i wprowadzony w oparciu o oś czasu. Jeśli jednak nowy sposób prezentacji naszego profilu nie przypadnie nam do gustu to możemy napotkać na problemy z usunięciem osi czasu.

Oficjalnie Facebook nie umożliwia powrotu do poprzedniego wyglądu profilu. Jest jednak kilka możliwości, aby to obejść. Po pierwsze „oś czasu” jest pewnego rodzaju „nakładką” na nasz profil, którą widzą wyłącznie nowsze przeglądarki. Używanie przykładowo starszej wersji przeglądarki od: Internet Explorer 8 sprawi, że oś czasu nie będzie się w ogóle wyświetlać. Można również w ustawieniach IE8 ustawić, by była ona widoczna jako przeglądarka IE7. Użytkownicy Mozilli Firefox oraz Google Chrome mogą pobrać dostępny w sieci darmowy dodatek: Timeline Remove.

Timeline Remove

Instalacja dodatku oraz poprawne skonfigurowanie go sprawi, że przeglądając facebookowe profile będziemy widzieć je normalnie, a więc po staremu. Nie zmieni to jednak faktu,  że nasi znajomi używający osi czasu, nie zobaczą jej na naszym profilu. Kiedy nam może się wydawać, że wyłączona została oś czasu, tak na prawdę tylko my jej nie widzimy, ponieważ nasza przeglądarka wyświetla profil w inny sposób.

Dla osób, które nie godzą się z nową funkcjonalnością, jaką jest Timeline pozostaje dość drastyczne rozwiązanie – usunięcie konta i założenie na nowo.

Czy mieliście jakiś problem z wyłączeniem osi czasu na Facebooku? Czekamy na Wasze komentarze!

Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak się pozbyć biegunki domowymi sposobami?

Biegunkę mogą wywołać różne czynniki: drobnoustroje, toksyny lub niezakaźne choroby jelit. Zawsze jest to stan potencjalnie niebezpieczny dla organizmu, ponieważ nadmierna liczba wypróżnień może doprowadzić do szybkiego odwodnienia i zaburzenia wewnętrznej równowagi mineralno-elektrolitowej. Najważniejsze zatem, by podczas biegunki pić - w niewielkich ilościach, ale przez cały dzień. I obowiązkowo przejść na dietę - to sprzyja opróżnieniu jelit z drażniącej je zawartości

Jak zrozumieć niemowlaka?

Rodzice często podkreślają, jak bardzo chcieliby, aby ich niemowlę umiało przemówić. Byłoby to szczególnie potrzebne w sytuacji, gdy maluszek płacze i nie wiadomo co mu dolega. Wątpliwości pojawiają się również w sferze aktywności (co dziecko ma ochotę robić?) lub w obrębie rozszerzania diety (co niemowlę chciałoby zjeść?). Tymczasem okazuje się, że już pociecha w wieku niemowlęcym chce i porozumiewa się na swój sposób.

Zobacz też

Ubezpieczenie niskiego wkładu

Osoby biorące kredyt hipoteczny nie zawsze mają jakiekolwiek środki, które mogliby wyłożyć na kupno własnego lokum, lub też środki te są mocno ograniczone. Im większa część kosztów mieszkania jest pokrywana z kredytu, a mniejsza z własnych środków, tym wyższe będą koszty kredytu dla pożyczkobiorców.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: