W trakcie testowego okresu mamy możliwość sprawdzenia czy odpowiada nam wygląd nowego profilu. Decydując się zmianę bez okresu próbnego nasz profil zostanie dostosowany i wprowadzony w oparciu o oś czasu. Jeśli jednak nowy sposób prezentacji naszego profilu nie przypadnie nam do gustu to możemy napotkać na problemy z usunięciem osi czasu.

Oficjalnie Facebook nie umożliwia powrotu do poprzedniego wyglądu profilu. Jest jednak kilka możliwości, aby to obejść. Po pierwsze „oś czasu” jest pewnego rodzaju „nakładką” na nasz profil, którą widzą wyłącznie nowsze przeglądarki. Używanie przykładowo starszej wersji przeglądarki od: Internet Explorer 8 sprawi, że oś czasu nie będzie się w ogóle wyświetlać. Można również w ustawieniach IE8 ustawić, by była ona widoczna jako przeglądarka IE7. Użytkownicy Mozilli Firefox oraz Google Chrome mogą pobrać dostępny w sieci darmowy dodatek: Timeline Remove.

Timeline Remove

Instalacja dodatku oraz poprawne skonfigurowanie go sprawi, że przeglądając facebookowe profile będziemy widzieć je normalnie, a więc po staremu. Nie zmieni to jednak faktu,  że nasi znajomi używający osi czasu, nie zobaczą jej na naszym profilu. Kiedy nam może się wydawać, że wyłączona została oś czasu, tak na prawdę tylko my jej nie widzimy, ponieważ nasza przeglądarka wyświetla profil w inny sposób.

Dla osób, które nie godzą się z nową funkcjonalnością, jaką jest Timeline pozostaje dość drastyczne rozwiązanie – usunięcie konta i założenie na nowo.

Czy mieliście jakiś problem z wyłączeniem osi czasu na Facebooku? Czekamy na Wasze komentarze!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wysłać mms z Internetu za darmo?
Następny artykułOś czasu fb – co to jest, jak edytować?

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here