Stronę warto rozpocząć od przejrzenia konkurencji. Warto wiedzieć, w jaki sposób inni projektują swoje witryny, aby nie powielać ich błędów, a przy okazji się czegoś nauczyć.

Może być stworzona przy użyciu systemy zarządzania treścią. Więcej o CMS-ie dowiesz się tutaj.

Stronę należy rozpocząć od zaznajomienia się z językiem HTML. Nawet, jeżeli korzystamy z gotowych szablonów warto wiedzieć czym różni się sekcja <HEAD> od sekcji <BODY> i w jaki sposób dodawać znaczniki. Czasem nawet w gotowych szablonach jest edytor i wtedy można dodać pewne elementy samodzielnie i nie trzeba trzymać się szablonowych rozwiązań.

W Internecie znajduje się wiele samouczków HTML-a chociażby:www.kurshtml.boo.pl. Można tez odnaleźć liczne książki dotyczące tego zagadnienia.

Jeżeli znamy HTML i chcemy samodzielnie stworzyć stronę trzeba ściągnąć odpowiednie oprogramowania – więcej o programach do tworzenia stron internetowych można znaleźć tutaj (odnośnik do artykułu o programach do tworzenia stron).

Tworząc stronę należy pamiętać, aby nie przesadzać z kolorami, tekst powinien być kontrastowy w stosunku do tła. Do dobrego tonu należy stosowanie jednego rodzaju czcionki na stronie. Obrazków powinno być mało, zbyt dużo spowoduje, że użytkownicy się rozproszą. Jeden mocny obrazek przekaże więcej niż 10 nudnych i trudnych dla użytkownika.

Jeżeli chcemy stworzyć własną stronę, dobrze jest znaleźć serwer, aby mieć gdzie tę stronę umieścić. Udostępnione zasoby serwerowni są znane pod nazwą hostingu. Firm oferujących hosting jest wiele. Różnią się cenami i oferowaną przestrzenią dyskową czy transferem. Firmy hostingowe można znaleźć np. pod adresem home.pl czy darmowy cba.pl.

Tworząc stronę, dobrze jest wykupić domenę, czyli wybrany przez nas adres witryny. Darmowe domeny są ofertowane przez dostawców hostingu, jednak zazwyczaj mają one nazwę firmy hostującej w tytule, dlatego użytkownicy często decydują się na zakup własnej domeny. Domenę można zarejestrować na przykład tutaj. www.nazwa.pl/

Mając hosting i domenę można przystępować do pracy. Hostig zazwyczaj wiąże się z obsługa bazy danych, szablonami różnych rodzajów CMS-ów lub umożliwiają tworzenie strony od podstaw. Należy wybrać swoje preferencje i można rozpocząć tworzenie strony.

Czym się zajmujecie? Czego będzie dotyczyć Wasza strona?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak czyścić klawiaturę laptopa?
Następny artykułJak zainstalować Skype w komórce?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here