Komputer Jak czyścić klawiaturę laptopa?

Jak czyścić klawiaturę laptopa?

-

Niestety, w pewnym momencie klawiatura może zacząć się kleić, a w najgorszym przypadku klawisze zaczną źle działać, gdyż będą się zacinać. Czyszczenie klawiatury, jeżeli nie jest ona mocno brudna, nie powinno przysporzyć wielu problemów.

 • Krok pierwszy

  Przed czyszczeniem należy odciąć komputer od źródła zasilania i wyciągnąć wszystkie kable. Dotyczy to również pamięci USB.

 • Krok drugi

  Czyszczenie warto rozpocząć od najprostszych metod. Najbardziej znanym sposobem jest próba potraktowania komputera sprężonym powietrzem. Sprężone powietrze jest dostępne w większości sklepów z akcesoriami komputerowymi. Pamiętaj, by nie trzymać sprężonego powietrza do góry nogami.

 • Krok trzeci

  Po przeczyszczeniu klawiatury warto przetrzeć cały laptop wilgotną szmatką, taką która nie pozostawi nitek na częściach komputera. Następnie należy pozostawić laptopa do wyschnięcia.

 • Krok czwarty

  Jeżeli klawiatura będzie na tyle brudna, że konieczne okaże się usunięcie klawiszy, należy delikatnie je podważyć i wyjąć.

 • Krok piąty

  Warto zrobić zdjęcie przed usunięciem klawiszy, aby nie zapomnieć układu klawiatury. Mając wyjęte klawisze, należy umieścić je w misce i dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń.

 • Krok szósty

  Można przetrzeć każdy z klawiszy miękką ściereczką. Następnie trzeba pozwolić klawiszom dokładnie wyschnąć i włożyć je do klawiatury.

 • Aby jak najrzadziej wykonywać powyższe czynności, powinno się unikać jedzenia i picia przy laptopie.

  Jak często czyścicie komputer? Jakich środków używacie?

Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Koktajl pomarańczowy – przepis

Cytrusy nie są owocami, które przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o aksamitnych i kremowych koktajlach. A to właśnie z nich możemy zrobić pyszne, deserowe, delikatne shaki. Chociażby pomarańczę łatwo i bardzo różnorodnie możemy połączyć z innymi owocami i dodatkami.

Jak radzić sobie z toksyczną szwagierką?

Posiadanie w rodzinie toksycznej szwagierki może nas kosztować sporo nerwów. Jest to bowiem osoba, która ciągle manipuluje innymi dla osiągnięcia własnych celów. Jak radzić sobie z toksyczną szwagierką?

Zobacz też

Jak skonfigurować Outlooka?

Aby skonfigurować program Outlook 2007 konieczne jest poznanie informacji potrzebnych do konfiguracji kont pocztowych. Każde konto pocztowe posiada dane takie jak serwer poczty przychodzącej (POP3) oraz serwer poczty wychodzącej (SMTP). Tych danych należy poszukać na stronie, w której założony został e-mail lub zapytać administratora danej skrzynki.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: