Niestety, w pewnym momencie klawiatura może zacząć się kleić, a w najgorszym przypadku klawisze zaczną źle działać, gdyż będą się zacinać. Czyszczenie klawiatury, jeżeli nie jest ona mocno brudna, nie powinno przysporzyć wielu problemów.

 • Krok pierwszy

  Przed czyszczeniem należy odciąć komputer od źródła zasilania i wyciągnąć wszystkie kable. Dotyczy to również pamięci USB.

 • Krok drugi

  Czyszczenie warto rozpocząć od najprostszych metod. Najbardziej znanym sposobem jest próba potraktowania komputera sprężonym powietrzem. Sprężone powietrze jest dostępne w większości sklepów z akcesoriami komputerowymi. Pamiętaj, by nie trzymać sprężonego powietrza do góry nogami.

 • Krok trzeci

  Po przeczyszczeniu klawiatury warto przetrzeć cały laptop wilgotną szmatką, taką która nie pozostawi nitek na częściach komputera. Następnie należy pozostawić laptopa do wyschnięcia.

 • Krok czwarty

  Jeżeli klawiatura będzie na tyle brudna, że konieczne okaże się usunięcie klawiszy, należy delikatnie je podważyć i wyjąć.

 • Krok piąty

  Warto zrobić zdjęcie przed usunięciem klawiszy, aby nie zapomnieć układu klawiatury. Mając wyjęte klawisze, należy umieścić je w misce i dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń.

 • Krok szósty

  Można przetrzeć każdy z klawiszy miękką ściereczką. Następnie trzeba pozwolić klawiszom dokładnie wyschnąć i włożyć je do klawiatury.

 • Aby jak najrzadziej wykonywać powyższe czynności, powinno się unikać jedzenia i picia przy laptopie.

  Jak często czyścicie komputer? Jakich środków używacie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak schłodzić laptopa?
Następny artykułSamodzielne tworzenie strony www

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here