Pierwszą rzeczą, którą można zrobić, to przenieść sprzęt w chłodniejsze miejsce, zwłaszcza jeżeli jest szczególnie ciepło. A może laptop leży zbyt blisko kaloryfera?

Najważniejsze, by laptop leżał na płaskim i twardym podłożu tak, by wentylacja zainstalowana w sprzęcie działała dobrze, a powietrze miało zapewnioną odpowiednią cyrkulację. Położenie laptopa na kolanach to prosta droga do zablokowania dobrej cyrkulacji powietrza i przegrzania sprzętu.

Bardzo dobrze sprawdzają się różne podkładki pod laptopy, które można kupić w sklepach ze sprzętem komputerowym. Dzięki temu można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: mieć laptop na kolanach, ale nie obciążać go za mocno dzięki twardemu podłożu, które tworzy podkładka.

Kolejnym krokiem do zmniejszenia temperatury laptopa to zmniejszenie jasności monitora, ponieważ monitor generuje ciepło. Można również zamknąć niepotrzebne programy, które obciążają system i sprawiają, że wentylatory działają na wysokich obrotach.

Trzeba pamiętać, że porty USB są generatorami ciepła, jeżeli laptop się grzeje należy odłączyć wszystkie urządzenia USB

Można również skorzystać z różnych dedykowanych programów do monitorowania temperatury procesora, pozwalających również na dostosowanie prędkości wentylatorów do naszych potrzeb.

Czy Wasz laptop często się przegrzewa? Co wtedy robicie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkorbut – przyczyny, objawy
Następny artykułJak czyścić klawiaturę laptopa?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here