Konta bankowe Zasady działania placówek partnerskich banków

Zasady działania placówek partnerskich banków

-

W przeważającej większości przypadków banki podpisują umowy franczyzowe. Dzięki nim, placówki partnerskie nie odbiegają wizualnie od oddziałów własnych banków, gdyż na mocy umowy, to zwykle bank wyposaża je w sprzęt i meble. Bank zapewnia materiały niezbędne do pracy, również druki i formularze. Przedsiębiorca również nie może zatrudnić dowolnej osoby. Kandydat do pracy musi zostać zaakceptowany przez bank i otrzymać stosowne uprawnienia do obsługi systemów bankowych. Jak więc widzimy, każda dziedzina życia takiej placówki podlega kontroli przez bank, począwszy od śrubki, poprzez wyeksponowane ulotki, a skończywszy na ludziach.

Odbiegając tu od rynku bankowego przypomnę, że jednym z najbardziej znanych franczyzodawców w Polsce jest McDonalds. A czy smak hamburgerów w różnych lokalach jest różny? I tak samo jest z bankami – przepis jest ten sam, a wykonanie zależne od ludzi.

Stosuje się pewne ograniczenia w funkcjonowaniu placówek partnerskich. Zdarza się, że niektóre jednostki nie posiadają uprawnień do sprzedaży pewnych produktów. Zazwyczaj chodzi o produkty wysokospecjalistyczne jak kredyt hipoteczny czy produkty inwestycyjne. Ale pozostałe usługi świadczą na tym samym poziomie co placówki własne banku. Mogą jednak w ramach obowiązującej oferty stosować dodatkowe promocje. Zawsze jednak muszą być one zaakceptowane przez bank. Franczyzobiorca ma prawo do własnej inicjatywy. Musi jednak liczyć się z tym, że jest jednostką zależną. Podlega regularnej kontroli i musi zachowywać standardy, zgodne z powszechnie obowiązującymi w danej sieci.

Nie bójmy się więc korzystania z usług placówek partnerskich, pamiętając jednak o tym, że wszędzie w takich instytucjach zachodzi czynnik ludzki i to on determinuje jakość w danej placówce.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak sprawdzić biuro podróży przed wyjazdem

Wiele osób decyduje się na wykupienie danej wycieczki pod wpływem emocji – zachęca nas wyjątkowo korzystna cena, ciekawy program zwiedzania czy wysoki standard hotelu. Turyści, którzy myślami są już na odległych plażach i w egzotycznych zakątkach Europy czy świata, zapominają często o sprawdzeniu wybranego biura podróży. To duży błąd, gdyż nierzetelność touroperatora może sprawić, że upragniony urlop zamieni się w pasmo stresu i rozczarowań.

Jakie są objawy nerwicy natręctw?

Powtarzanie w nieskończoność tych samych czynności, obsesje, uczucie lęku i natrętne myśli to charakterystyczne dla nerwicy natręctw objawy. Odczucie niezrozumienia i bezradności jest naturalnym stanem w tym przypadku. Jakie są przyczyny tej choroby?

Zobacz też

Letni makijaż – jak wykonać?

Wiosna nie znosi szarych, ponurych i nudnych ubrań ani przytłaczających i monotonnych makijaży. Latem wszystko budzi się do życia, również nasz wygląd. Zatem trzeba koniecznie zrezygnować z szarych, ciemnych i smutnych barw w makijażu i pozwolić wiośnie zagościć również na naszej twarzy w kolorach kwiatów, słońca i błękitnego nieba.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: